Połącz się z nami

Newsy

Serious Sam II – Masowa eksterminacja przeciwników

Serious Sam, pogromca stworów wszelakich, odsyłający je w zaświaty w hurtowych wręcz ilościach, powraca, aby po raz kolejny uratować świat przed hordami potworów.

Samotny bohater ratuje świat

Mimo że fabuła w tej produkcji ma znaczenie drugorzędne, warto wspomnieć, że prezentowane wydarzenia stanowią bezpośrednią kontynuację gry Serious Sam: Second Encounter. Główny bohater wyrusza w kierunku Syriusza, który jest siedzibą złowrogiego Mentala.

Rada Wielkich Magów kontaktuje się z nim telepatycznie i przekazuje wskazówki ułatwiające walkę z odwiecznym wrogiem. Kluczem do zwycięstwa jest odnalezienie fragmentów mistycznego medalionu rozrzuconych po całej galaktyce. Medalion pozwoli na ostateczne wyeliminowanie Mentala.

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja

Serious Sam II to przede wszystkim dynamiczna gra akcji. Jej istotę stanowi hurtowe eliminowanie wszelkiego rodzaju potworów za pomocą dostępnego arsenału. Walki toczą się na ponad czterdziestu poziomach umieszczonych w siedmiu zróżnicowanych lokacjach. Sam ma okazję zwiedzić m.in. dżunglę, bagna, futurystyczne miasto i wulkaniczne planety.

Na słowa uznania zasługuje starannie przygotowana oprawa graficzna. Dobrej jakości tekstury, w połączeniu z licznymi i zróżnicowanymi obiektami oraz efektami specjalnymi czynią ten tytuł miłym dla oka. Twórcy gry zadbali także o odpowiednią dawkę humoru. Ze względu na fakt, iż Sam ma do czynienia z rozległymi poziomami do jego dyspozycji oddano pojazdy. Podróżuje także na grzbiecie dzikich zwierząt.

Tryb wieloosobowy

Rozgrywka wieloosobowa może być prowadzona za pośrednictwem sieci lokalnej lub internetu. Serious Sam II wspiera programy GameSpy Arcade oraz Xfire, ułatwiające wyszukiwanie serwerów i graczy w internecie. Można również skorzystać z przeglądarki wbudowanej w grę.

Jednoczesną rywalizacją na danym poziomie może prowadzić maksymalnie szesnastu graczy. Warto zwrócić uwagę na tryb kooperacji, w którym gracze wspólnie stawiają czoła przeciwnikom, rywalizując na dowolnie wybranym poziomie lub przechodząc grę od początku do końca.

Podsumowanie

Serious Sam II to efektowna pod względem oprawy graficznej, dynamiczna gra akcji. Nie zmusza ona graczy do wysiłku umysłowego i kładzie nacisk na masowe eliminowanie przeciwników. Jeśli więc mamy ochotę na prostą w założeniach, aczkolwiek intensywną porcję rozrywki, to dzieło chorwackich programistów z firmy Croteam spełni nasze oczekiwania.

Informacje

Cenega Poland
http://www.cenega.pl

Cena: 99,90 zł

Nośnik: DVD

Ocena: 4 / 6

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

TEST: Audeze Penrose

Gaming

Darmowy streaming gier od Facebooka

Newsy

RECENZJA: Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!