Połącz się z nami

Newsy

Serious Sam II – Masowa eksterminacja przeciwników

Opublikowane

dnia

Serious Sam, pogromca stworów wszelakich, odsyłający je w zaświaty w hurtowych wręcz ilościach, powraca, aby po raz kolejny uratować świat przed hordami potworów.

Samotny bohater ratuje świat

Mimo że fabuła w tej produkcji ma znaczenie drugorzędne, warto wspomnieć, że prezentowane wydarzenia stanowią bezpośrednią kontynuację gry Serious Sam: Second Encounter. Główny bohater wyrusza w kierunku Syriusza, który jest siedzibą złowrogiego Mentala.

Rada Wielkich Magów kontaktuje się z nim telepatycznie i przekazuje wskazówki ułatwiające walkę z odwiecznym wrogiem. Kluczem do zwycięstwa jest odnalezienie fragmentów mistycznego medalionu rozrzuconych po całej galaktyce. Medalion pozwoli na ostateczne wyeliminowanie Mentala.

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja

Serious Sam II to przede wszystkim dynamiczna gra akcji. Jej istotę stanowi hurtowe eliminowanie wszelkiego rodzaju potworów za pomocą dostępnego arsenału. Walki toczą się na ponad czterdziestu poziomach umieszczonych w siedmiu zróżnicowanych lokacjach. Sam ma okazję zwiedzić m.in. dżunglę, bagna, futurystyczne miasto i wulkaniczne planety.

Na słowa uznania zasługuje starannie przygotowana oprawa graficzna. Dobrej jakości tekstury, w połączeniu z licznymi i zróżnicowanymi obiektami oraz efektami specjalnymi czynią ten tytuł miłym dla oka. Twórcy gry zadbali także o odpowiednią dawkę humoru. Ze względu na fakt, iż Sam ma do czynienia z rozległymi poziomami do jego dyspozycji oddano pojazdy. Podróżuje także na grzbiecie dzikich zwierząt.

Tryb wieloosobowy

Rozgrywka wieloosobowa może być prowadzona za pośrednictwem sieci lokalnej lub internetu. Serious Sam II wspiera programy GameSpy Arcade oraz Xfire, ułatwiające wyszukiwanie serwerów i graczy w internecie. Można również skorzystać z przeglądarki wbudowanej w grę.

Jednoczesną rywalizacją na danym poziomie może prowadzić maksymalnie szesnastu graczy. Warto zwrócić uwagę na tryb kooperacji, w którym gracze wspólnie stawiają czoła przeciwnikom, rywalizując na dowolnie wybranym poziomie lub przechodząc grę od początku do końca.

Podsumowanie

Serious Sam II to efektowna pod względem oprawy graficznej, dynamiczna gra akcji. Nie zmusza ona graczy do wysiłku umysłowego i kładzie nacisk na masowe eliminowanie przeciwników. Jeśli więc mamy ochotę na prostą w założeniach, aczkolwiek intensywną porcję rozrywki, to dzieło chorwackich programistów z firmy Croteam spełni nasze oczekiwania.

Informacje

Cenega Poland
http://www.cenega.pl

Cena: 99,90 zł

Nośnik: DVD

Ocena: 4 / 6

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne