Połącz się z nami

Newsy

Wirtualna Przymierzalnia w Wirtualnej Polsce

Opublikowane

dnia

Tanio.pl – jako pierwsza polska porównywarka cen – wykorzystało Augmented Reality. Technologia znalazła zastosowanie w Wirtualnej Przymierzalni – nowej, atrakcyjnej usłudze serwisu. Korzystający z rozwiązania mogą przymierzyć wybraną odzież nie ruszając się sprzed komputera, zrobić sobie zdjęcie w tym właśnie stroju i opublikować je np. na Facebooku, w końcu, zakupić produkt.

{link_wew 7479}Rzeczywistość rozszerzona (AR){/link_wew}, nazywana także rzeczywistością 2.0 (w przeciwieństwie do „tradycyjnej”, 1.0), to, krótko mówiąc, nowy sposób postrzegania otaczającej przestrzeni. System łączący świat realny z tym wygenerowanym komputerowo, daje niespotykane dotąd możliwości zarówno internautom, jak i podmiotom stosującym rozwiązanie w swoich usługach czy kampaniach reklamowych.

„Chcieliśmy stworzyć w serwisie nową jakość, taką, w której świat realny wzbogacany byłby o elementy wirtualne. Mogliśmy tego dokonać dzięki zastosowaniu Augmented Reality. Wirtualna Przymierzalnia intryguje i zaskakuje użytkownika, wciąga go w swego rodzaju zabawę, a przez to wydłuża się jego kontakt z dostępnymi w porównywarce cen produktami. To niestandardowa, a przez to bardzo atrakcyjna forma ich promocji. Oczywiście to tylko jeden z aspektów przymierzalni, który doceniony zostanie przede wszystkim przez właścicieli sklepów jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży produktów dostępnych w tanio.pl. Jest też strona użytkowa i bardzo praktyczna; ta zyska uznanie, jak sądzę, przede wszystkim w oczach internautów. To oczywiście możliwość porównywania, przymierzania i kupowania ubrań bez wychodzenia z domu, jedynie z użyciem kamery internetowej i komputera. Z czysto kobiecej perspektywy dodam, że to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też dające większą pewność, że nabyty towar spełni nasze oczekiwania, co zazwyczaj trudno osiągnąć w przypadku zakupu odzieży przez Internet.” mówi Aneta Zawiślak, Kierownik Zespołu Sprzedaży Rozwiązań e-Commerce z Wirtualnej Polski

By „przymierzyć” któryś z towarów, wystarczy komputer z dostępem do Sieci, kamera internetowa (nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani oprogramowanie) i znajomość adresu tanio.pl lub przymierzalnia.tanio.pl.

Użytkownik po prostu przegląda produkty. Te, które go interesują, dodaje do schowka. Może też pominąć kwestie schowka i „przymierzać” towary bezpośrednio z konkretnej, interesującej go kategorii. Następnie włącza {link_wew 6888}kamerę internetową{/link_wew} i – poprzez kliknięcie na odpowiedni button – wyraża zgodę na przetwarzanie z niej obrazu. Od tej chwili ma możliwość korzystania z licznych możliwości, oferowanych przez Wirtualną Przymierzalnię, w sposób znacznie wygodniejszy, niż w przymierzalni „tradycyjnej”.

Stojąc przed kamerą, użytkownik widzi na ekranie komputera siebie, „ubranego” w wybraną rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch ręką, by zmienić kolor czy wielkość konkretnego produktu (z dostępnych w katalogu), do „schowka” można dodać nieograniczoną liczbę ubrań, a co więcej – można podczas jednej „wizyty” przymierzać towary z różnych sklepów. Dzięki Wirtualnej Przymierzalni, bez wychodzenia z domu, internauta może w kilka chwil, przymierzyć nawet kilkadziesiąt ubrań i ich różne warianty np. kolorystyczne, co zdecydowanie skraca i ułatwia zakupy. Wybrany produkt można oczywiście w bardzo wygodny sposób zakupić z wybranym sklepie.

Ruchem ręki użytkownik może także zrobić zdjęcie siebie, przymierzającego wybrany towar i zapisać fotografię na dysku komputera, bezpośrednio przesłać pocztą, bądź opublikować na swoim profilu na Facebooku.

Dokładną zasadę działania funkcjonalności obrazuje film: http://tanio.pl/arId,177,przymierzalnia_instruktaz.html

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne