Połącz się z nami

Newsy

Wirtualna Przymierzalnia w Wirtualnej Polsce

Opublikowane

dnia

Tanio.pl – jako pierwsza polska porównywarka cen – wykorzystało Augmented Reality. Technologia znalazła zastosowanie w Wirtualnej Przymierzalni – nowej, atrakcyjnej usłudze serwisu. Korzystający z rozwiązania mogą przymierzyć wybraną odzież nie ruszając się sprzed komputera, zrobić sobie zdjęcie w tym właśnie stroju i opublikować je np. na Facebooku, w końcu, zakupić produkt.

{link_wew 7479}Rzeczywistość rozszerzona (AR){/link_wew}, nazywana także rzeczywistością 2.0 (w przeciwieństwie do „tradycyjnej”, 1.0), to, krótko mówiąc, nowy sposób postrzegania otaczającej przestrzeni. System łączący świat realny z tym wygenerowanym komputerowo, daje niespotykane dotąd możliwości zarówno internautom, jak i podmiotom stosującym rozwiązanie w swoich usługach czy kampaniach reklamowych.

„Chcieliśmy stworzyć w serwisie nową jakość, taką, w której świat realny wzbogacany byłby o elementy wirtualne. Mogliśmy tego dokonać dzięki zastosowaniu Augmented Reality. Wirtualna Przymierzalnia intryguje i zaskakuje użytkownika, wciąga go w swego rodzaju zabawę, a przez to wydłuża się jego kontakt z dostępnymi w porównywarce cen produktami. To niestandardowa, a przez to bardzo atrakcyjna forma ich promocji. Oczywiście to tylko jeden z aspektów przymierzalni, który doceniony zostanie przede wszystkim przez właścicieli sklepów jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży produktów dostępnych w tanio.pl. Jest też strona użytkowa i bardzo praktyczna; ta zyska uznanie, jak sądzę, przede wszystkim w oczach internautów. To oczywiście możliwość porównywania, przymierzania i kupowania ubrań bez wychodzenia z domu, jedynie z użyciem kamery internetowej i komputera. Z czysto kobiecej perspektywy dodam, że to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też dające większą pewność, że nabyty towar spełni nasze oczekiwania, co zazwyczaj trudno osiągnąć w przypadku zakupu odzieży przez Internet.” mówi Aneta Zawiślak, Kierownik Zespołu Sprzedaży Rozwiązań e-Commerce z Wirtualnej Polski

By „przymierzyć” któryś z towarów, wystarczy komputer z dostępem do Sieci, kamera internetowa (nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani oprogramowanie) i znajomość adresu tanio.pl lub przymierzalnia.tanio.pl.

Użytkownik po prostu przegląda produkty. Te, które go interesują, dodaje do schowka. Może też pominąć kwestie schowka i „przymierzać” towary bezpośrednio z konkretnej, interesującej go kategorii. Następnie włącza {link_wew 6888}kamerę internetową{/link_wew} i – poprzez kliknięcie na odpowiedni button – wyraża zgodę na przetwarzanie z niej obrazu. Od tej chwili ma możliwość korzystania z licznych możliwości, oferowanych przez Wirtualną Przymierzalnię, w sposób znacznie wygodniejszy, niż w przymierzalni „tradycyjnej”.

Stojąc przed kamerą, użytkownik widzi na ekranie komputera siebie, „ubranego” w wybraną rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch ręką, by zmienić kolor czy wielkość konkretnego produktu (z dostępnych w katalogu), do „schowka” można dodać nieograniczoną liczbę ubrań, a co więcej – można podczas jednej „wizyty” przymierzać towary z różnych sklepów. Dzięki Wirtualnej Przymierzalni, bez wychodzenia z domu, internauta może w kilka chwil, przymierzyć nawet kilkadziesiąt ubrań i ich różne warianty np. kolorystyczne, co zdecydowanie skraca i ułatwia zakupy. Wybrany produkt można oczywiście w bardzo wygodny sposób zakupić z wybranym sklepie.

Ruchem ręki użytkownik może także zrobić zdjęcie siebie, przymierzającego wybrany towar i zapisać fotografię na dysku komputera, bezpośrednio przesłać pocztą, bądź opublikować na swoim profilu na Facebooku.

Dokładną zasadę działania funkcjonalności obrazuje film: http://tanio.pl/arId,177,przymierzalnia_instruktaz.html

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza drugi sezon serialu Wiedźmin!

Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan powrócą w kolejnej części ekranizacji bestsellerowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego.

Opublikowane

dnia

przez

Netflix ogłosił, że powstanie kolejny sezon Wiedźmina, najnowszego serialu na podstawie kultowej powieści Andrzeja Sapkowskiego.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne