Połącz się z nami

Newsy

Wirtualna Przymierzalnia w Wirtualnej Polsce

Opublikowane

dnia

Tanio.pl – jako pierwsza polska porównywarka cen – wykorzystało Augmented Reality. Technologia znalazła zastosowanie w Wirtualnej Przymierzalni – nowej, atrakcyjnej usłudze serwisu. Korzystający z rozwiązania mogą przymierzyć wybraną odzież nie ruszając się sprzed komputera, zrobić sobie zdjęcie w tym właśnie stroju i opublikować je np. na Facebooku, w końcu, zakupić produkt.

{link_wew 7479}Rzeczywistość rozszerzona (AR){/link_wew}, nazywana także rzeczywistością 2.0 (w przeciwieństwie do „tradycyjnej”, 1.0), to, krótko mówiąc, nowy sposób postrzegania otaczającej przestrzeni. System łączący świat realny z tym wygenerowanym komputerowo, daje niespotykane dotąd możliwości zarówno internautom, jak i podmiotom stosującym rozwiązanie w swoich usługach czy kampaniach reklamowych.

„Chcieliśmy stworzyć w serwisie nową jakość, taką, w której świat realny wzbogacany byłby o elementy wirtualne. Mogliśmy tego dokonać dzięki zastosowaniu Augmented Reality. Wirtualna Przymierzalnia intryguje i zaskakuje użytkownika, wciąga go w swego rodzaju zabawę, a przez to wydłuża się jego kontakt z dostępnymi w porównywarce cen produktami. To niestandardowa, a przez to bardzo atrakcyjna forma ich promocji. Oczywiście to tylko jeden z aspektów przymierzalni, który doceniony zostanie przede wszystkim przez właścicieli sklepów jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży produktów dostępnych w tanio.pl. Jest też strona użytkowa i bardzo praktyczna; ta zyska uznanie, jak sądzę, przede wszystkim w oczach internautów. To oczywiście możliwość porównywania, przymierzania i kupowania ubrań bez wychodzenia z domu, jedynie z użyciem kamery internetowej i komputera. Z czysto kobiecej perspektywy dodam, że to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też dające większą pewność, że nabyty towar spełni nasze oczekiwania, co zazwyczaj trudno osiągnąć w przypadku zakupu odzieży przez Internet.” mówi Aneta Zawiślak, Kierownik Zespołu Sprzedaży Rozwiązań e-Commerce z Wirtualnej Polski

By „przymierzyć” któryś z towarów, wystarczy komputer z dostępem do Sieci, kamera internetowa (nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani oprogramowanie) i znajomość adresu tanio.pl lub przymierzalnia.tanio.pl.

Użytkownik po prostu przegląda produkty. Te, które go interesują, dodaje do schowka. Może też pominąć kwestie schowka i „przymierzać” towary bezpośrednio z konkretnej, interesującej go kategorii. Następnie włącza {link_wew 6888}kamerę internetową{/link_wew} i – poprzez kliknięcie na odpowiedni button – wyraża zgodę na przetwarzanie z niej obrazu. Od tej chwili ma możliwość korzystania z licznych możliwości, oferowanych przez Wirtualną Przymierzalnię, w sposób znacznie wygodniejszy, niż w przymierzalni „tradycyjnej”.

Stojąc przed kamerą, użytkownik widzi na ekranie komputera siebie, „ubranego” w wybraną rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch ręką, by zmienić kolor czy wielkość konkretnego produktu (z dostępnych w katalogu), do „schowka” można dodać nieograniczoną liczbę ubrań, a co więcej – można podczas jednej „wizyty” przymierzać towary z różnych sklepów. Dzięki Wirtualnej Przymierzalni, bez wychodzenia z domu, internauta może w kilka chwil, przymierzyć nawet kilkadziesiąt ubrań i ich różne warianty np. kolorystyczne, co zdecydowanie skraca i ułatwia zakupy. Wybrany produkt można oczywiście w bardzo wygodny sposób zakupić z wybranym sklepie.

Ruchem ręki użytkownik może także zrobić zdjęcie siebie, przymierzającego wybrany towar i zapisać fotografię na dysku komputera, bezpośrednio przesłać pocztą, bądź opublikować na swoim profilu na Facebooku.

Dokładną zasadę działania funkcjonalności obrazuje film: http://tanio.pl/arId,177,przymierzalnia_instruktaz.html

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne