Połącz się z nami

Newsy

11 lat działalności Merlin.pl

Opublikowane

dnia

W tym roku Merlin.pl obchodzi 11. urodziny. Wartość towarów sprzedanych w tym czasie za pośrednictwem sklepu osiągnęła prawie 0,5 mld złotych. Produkty kupowane w Merlin.pl znajdują swoich odbiorców w 104 krajach na całym świecie. Bestsellerem sprzedaży w ostatnich 11 latach były takie pozycje jak: „Kod Leonarda” czy „Harry Potter”.

Od końca lat 90 ubiegłego stulecia Merlin.pl rozwijał się w zawrotnym tempie, w pełni wykorzystując boom technologiczny i rozwój infrastruktury informatycznej. Zaczynając od 20 tys. książek jako księgarnia internetowa, rozwinął się i przekształcił w największy sklep internetowy w Polsce. Dzisiaj Merlin.pl oferuje ponad 200 tys. produktów. Miesięczna ilość wysyłek osiąga poziom 100 tysięcy sztuk.

W 2009 roku wolumen sprzedaży osiągnął rekordową wartość 3 mln towarów. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce” z 2008 roku, przygotowanego przez Gemius, Merlin.pl jest obecnie najlepiej rozpoznawalnym sklepem internetowym w Polsce. Wg badań SMG/KRC, 75% internautów rozpoznaje markę Merlin.pl, natomiast 60% badanych ceni ją za wysoką jakość usług. Już ponad 1,2 mln osób w całej Polsce, choć raz kupiło coś za pośrednictwem sklepu Merlin.pl.

Wartość sprzedanych produktów od początku działalności Merlin.pl osiągnęła poziom 469 milionów złotych netto – mówi Anna Bogdańska, Prezes Zarządu Merlin.pl. – Stale rozszerzamy zakres działalności sklepu. Co roku sukcesywnie rośnie liczba zamawianych produktów i w 2009 roku przekroczyła ona 3 miliony. W ciągu 11 lat Merlin.pl stworzył najbardziej rozpoznawalną markę na rynku e-commerce w Polsce i zdobył pozycję lidera wśród sklepów internetowych.

Merlin.pl wysyła swoje produkty do 104 krajów świata. Pierwsze dwa miejsca na liście to: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, do których łącznie, wysłano od początku istnienia sklepu ponad 55 tys. paczek. Na trzecim miejscu znajdują się Niemcy z wynikiem 16 456 wysyłek. Dwie kolejne pozycje to Irlandia i Kanada z odpowiednio: 8 185 i 6 922 wysyłkami. Na liście znajdują się także kraje tak egzotyczne jak: Kenia, Gwatemala czy Polinezja. W czasie całej swojej działalności sklep internetowy Merlin.pl wysłał za granicę 137 367 paczek. Liczba przesyłek na rynek rodzimy to 4 897 432 sztuk.

Największe hity sprzedaży ostatnich lat

W ofercie Merlin.pl zawsze można było znaleźć największe hity wydawnicze. Wśród książek hitem ostatnich lat były: „Kod Leonarda da Vinci” i seria „Harry Potter”. Najczęściej poszukiwanym albumem muzycznym był: „MTV Unplugged HEY” i „ID” Anny Marii Jopek. Natomiast bestsellerem filmowym okazały się głośny film Andrzeja Wajdy „Katyń” i seria „Dr. House”.

W dziale zabawki największą liczbę zakupów odnotowały gra planszowa „Monopoly” i bardzo popularna gra słowna „Scrabble”. Najczęściej kupowanymi grami komputerowymi i na konsole są uznane światowe hity jak: seria „The Sims”, kolejne odsłony gry „FIFA” czy wszystkie edycje klasycznego tytułu „Need for Speed”.

W Merlin.pl nieustannie pojawiają się nowe produkty. Obecnie w sklepie jest 10 działów branżowych ułatwiających wyszukiwanie, są to: książka, muzyka, film, multimedia, beauty, foto, elektronika, zabawki, prezenty i sport. W ramach nich, pogrupowanych jest ok. 200 tys. produktów znajdujących się w stałej ofercie sklepu. Najmłodszymi sekcjami w Merlin.pl jest dział sportowy i beauty, które zostały otwarte w 2009 roku i od początku cieszą się dużą popularnością.

Fiat 500 na 11 lat Merlina

Przez najbliższy miesiąc dzięki urodzinowej promocji, klienci sklepu Merlin.pl mogą wygrać Fiata 500. Każdy kupujący, który do 15 kwietnia zamówi produkty o wartości min. 150 zł i skorzysta z oferowanej przez Merlin.pl usługi „Dostawa do Paczkomatu 24/7 za 0zł”, będzie miał szansę na wygranie Fiata 500. Konkurs jest realizowany przy współpracy z InPost, partnerem logistycznym.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne