Rozwój mobilności w biznesie stawia przed działami IT firm ogromne wyzwania związane z ochroną infrastruktury mobilnej. Efektywność pracowników jest uzależniona od stałego dostępu do zasobów firmy o każdej porze i w każdym miejscu. To z kolei wymusza konieczność utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa danych, dostępnych z poziomu telefonu.
Proste telefony, pozbawione dostępu do Internetu i zarządzania informacjami osobistymi, to urządzenia niskiego ryzyka. Jednak wykorzystywane w firmach smartfony, to zaawansowane technologicznie platformy biznesowe, które narażone są na te same niebezpieczeństwa, co nasze komputery stacjonarne czy laptopy. Te jednak nauczyliśmy się już chronić. Teraz nadszedł czas, abyśmy tę ochronę rozszerzyli także na nasze urządzenia mobilne.
Sprostać temu wyzwaniu pozwala oferowany przez FancyFon system FAMOC, umożliwiający bieżący monitoring i zdalne zarządzanie dowolną liczbą telefonów komórkowych, pracujących na zróżnicowanych systemach operacyjnych. FAMOC udostępnia szereg narzędzi do skutecznej ochrony przed takimi zagrożeniami jak wirusy, włamania, podsłuchy rozmów, utrata telefonu lub danych przechowywanych na urządzeniu.
Platforma FAMOC to przede wszystkim określenie i wdrożenie (a nawet wymuszenie) zasad i polityki bezpieczeństwa. Dlaczego jest to aż tak istotne? Z prostego względu – systemu pozbawionego jasno określonej polityki korporacyjnej i procedur zarządzania bezpieczeństwem, nie da się monitorować, aktualizować, zabezpieczać i wspierać. Niemniej jednak wszelkie procesy związane z konfiguracją telefonów komórkowych, stanowią spore utrudnienie dla użytkowników końcowych. FAMOC przekazuje pełną kontrolę w ręce zespołu administrującego, minimalizując wysiłek pracowników mobilnych i gwarantując efektywne egzekwowanie wdrożonej polityki bezpieczeństwa.