AdTaily będzie dostępne na całym świecie, a Facebook w całym Internecie. Palma nie będzie wcale – nikt nie chce go kupić.
AdTaily, polska firma znana z {link_wew 6224}reklamy na blogach{/link_wew} i w małych serwisach, kupiona przez Agorę, przymierza się do podbicia świata. Główna zasada działania pozostanie ta sama: mali wydawcy umieszczają u siebie ramkę z miejscem na reklamę, a reklamodawcy wykupują je bezpośrednio na stronach płacąc za czas emisji, a nie liczbę odsłon czy kliknięć.
Z drugiej strony rynek polski i światowy różnią się wszystkim – podsumował przedstawiciel AdTaily. Największa różnica dwóch wersji systemów to brak prowizji AdTaily (w polskiej agencja zgarnia 30% ceny). Mamy nadzieję, że różni się też podejście wydawców. W Polsce, zamiast podwyższać ceny, zaczęli licytować się o to, kto weźmie mniej…
People powered advertising from AdTaily.com on Vimeo.
Źródło: http://adtaily.com
Facebook zaleje cały Internet
Na konferencji dla developerów Facebook zaprezentował platformę Open Graph. Współpracujące firmy i witryny dostaną do dyspozycji usystematyzowane dane o użytkownikach i ich preferencjach. Zwykłe kliknięcie w „Like it”/”Lubię to!” będzie jednoznaczne z przekazaniem pakietu danych i zapewne wyświetleniem spersonalizowanych reklam.
Wygląda na to, że Facebook może całkiem skutecznie uzależnić od swoich danych dziesiątki witryn. Granica między tym co już jest Facebookiem, a co jeszcze nie jest może się bardzo mocno przesunąć..
Źródło: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/social-media/po-konferencji-f8-open-graph-12538
HTC nie chce Palma
Palm od jakiegoś czasu regularnie pokazuje, że nie jest z nim najlepiej. Firma od lat odnotowuje straty, przez zły dobór terminu premiery nowego urządzenia zostało ono przyćmione przez Droida. Palm nie może sprzedać wyprodukowanych urządzeń, najnowszy system webOS jest dziurawy jak ser, a ceny akcji firmy spadają. Według analityków mogą sięgnąć zera.
Nic dziwnego, że nikt nie chce kupić firmy. Z tego pomysłu wycofał się już Dell i Huawei a w tym tygodniu – po zapoznaniu się z finansami firmy – HTC. Wśród chętnych do kupna wymienia się jeszcze Lenovo. Palmy, mimo że niezbyt popularne, były bardzo sympatyczne i podobały się użytkownikom. Jednak iPhone spodobał się bardziej.
Źródło: http://www.reuters.com/article/technology-media-telco-SP/idUSHKU00226420100423
Ile zarabia „informatyk”
Firma Sedlak & Sedlak opublikowała ranking wynagrodzeń na stanowiskach IT w ubiegłym roku. Najlepiej zarabiają warszawscy (6500 zł) dyrektorzy ds. IT (15000) programujący Perlu (6000) i pracujący dla banków (6500) pod Solarisem (7000). Oczywiście tylko statystycznie. Podane w nawiasach kwoty to mediany wynagrodzeń brutto.
Niestety kompetencje projektantów stron, grafików czy koderów piszących w JavaScriptcie zostały wycenione znacznie niżej. Jako ciekawostkę warto dodać, że znajomość Linuksa jest wyceniana tak samo jak Windowsa – na 5000 złotych. Prawie wszystkie inne systemy wyceniono wyżej.
Źródło: http://webhosting.pl/Wynagrodzenia.na.stanowiskach.IT.2009?page=1
Cytat tygodnia
„Radzimy zmienić swoją lokalizację albo położenie telefonu” – poradził Ry Guy, pracownik Google, użytkownikom, których Nexus One nie chce łapać zasięgu. Dziwne, że nie powiedział „u mnie działa”.
Źródło: http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=0c0fb2a46ad64955&hl=en&start=2680