Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza streaming 360 stopni na żywo

Każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii.

Opublikowane

dnia

YouTube wykonał kolejny krok w stronę rozwoju wirtualnej rzeczywistości wprowadzając w poniedziałek funkcję umożliwiającą streaming video na żywo w zakresie 360 stopni.

Możliwość podziwiania nagrań w zakresie 360 stopni cieszy już użytkowników YouTube’a od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy tych produkcji będą w stanie przesyłać swoje filmy na żywo. Posunięcie to jest częścią planu serwisu YouTube, który ma na celu szerzenie nowoczesnych rozwiązań i przekonywanie ludzi do technologii VR.  Jak twierdzi Kurt Wilms, senior product manager w YouTube, każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii. Funkcja YouTube 360 Live wspiera nie tylko high-endowe kamery, ale również tańsze rozwiązania, które pozostają w zasięgu większości użytkowników.

Jakby tego było mało, YouTube wprowadza również funkcję przestrzennego audio w filmach odtwarzanych na urządzeniach z systemem Android. W praktyce oznacza to, iż dźwięk będzie się dynamicznie zmieniał w zależności od tego w jakim położeniu jest urządzenie względem nas. Funkcja ta nie może jeszcze działać w tandemie z filmami Live 360, ale z całą pewnością za jakiś czas się to zmieni.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne