Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza streaming 360 stopni na żywo

Każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii.

YouTube wykonał kolejny krok w stronę rozwoju wirtualnej rzeczywistości wprowadzając w poniedziałek funkcję umożliwiającą streaming video na żywo w zakresie 360 stopni.

Możliwość podziwiania nagrań w zakresie 360 stopni cieszy już użytkowników YouTube’a od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy tych produkcji będą w stanie przesyłać swoje filmy na żywo. Posunięcie to jest częścią planu serwisu YouTube, który ma na celu szerzenie nowoczesnych rozwiązań i przekonywanie ludzi do technologii VR.  Jak twierdzi Kurt Wilms, senior product manager w YouTube, każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii. Funkcja YouTube 360 Live wspiera nie tylko high-endowe kamery, ale również tańsze rozwiązania, które pozostają w zasięgu większości użytkowników.

Jakby tego było mało, YouTube wprowadza również funkcję przestrzennego audio w filmach odtwarzanych na urządzeniach z systemem Android. W praktyce oznacza to, iż dźwięk będzie się dynamicznie zmieniał w zależności od tego w jakim położeniu jest urządzenie względem nas. Funkcja ta nie może jeszcze działać w tandemie z filmami Live 360, ale z całą pewnością za jakiś czas się to zmieni.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

HTC Vive Cosmos: odyseja kosmiczna

Publikacje

Netflix udostępnia filmy edukacyjne na YouTube

Newsy

8K bez tajemnic

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!