SOCJAL
Do góry

YouTube wprowadza streaming 360 stopni na żywo

Każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii.

YouTube wykonał kolejny krok w stronę rozwoju wirtualnej rzeczywistości wprowadzając w poniedziałek funkcję umożliwiającą streaming video na żywo w zakresie 360 stopni.

Możliwość podziwiania nagrań w zakresie 360 stopni cieszy już użytkowników YouTube’a od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz twórcy tych produkcji będą w stanie przesyłać swoje filmy na żywo. Posunięcie to jest częścią planu serwisu YouTube, który ma na celu szerzenie nowoczesnych rozwiązań i przekonywanie ludzi do technologii VR.  Jak twierdzi Kurt Wilms, senior product manager w YouTube, każdy będzie w stanie prowadzić relację z dowolnego wydarzenia w tej technologii. Funkcja YouTube 360 Live wspiera nie tylko high-endowe kamery, ale również tańsze rozwiązania, które pozostają w zasięgu większości użytkowników.

Jakby tego było mało, YouTube wprowadza również funkcję przestrzennego audio w filmach odtwarzanych na urządzeniach z systemem Android. W praktyce oznacza to, iż dźwięk będzie się dynamicznie zmieniał w zależności od tego w jakim położeniu jest urządzenie względem nas. Funkcja ta nie może jeszcze działać w tandemie z filmami Live 360, ale z całą pewnością za jakiś czas się to zmieni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy