SOCJAL
Do góry

Counter-Strike na Androida

Twórca portu przygotował wersję CS-a na tablet z Androidem.

Jeśli jest jakaś gra, która przenigdy nie powinna trafić na ekran dotykowy urządzenia mobilnego to jest nią z całą pewnością Counter-Strike. Ten drobny fakt nie przeszkodził jednak pewnemu zapaleńcowi w przygotowaniu portu tej kultowej pozycji na system Android.

Counter-Strike to mieszanka precyzji, setek godzin praktyki, kalibracji monitora, specjalnej myszy, klawiatury, oka sokoła i kociego refleksu. Wszystkie te rzeczy nijak mają się do smartfonów i tabletów. Pomimo tych oczywistych problemów twórca portu Alibek Omarev przygotował wersję CS-a na swój tablet z systemem Android. Mobilny CS został oparty na wersji 1.6 oryginalnej gry. Aby sprawdzić jak rozgrywka ta wygląda na Androidzie trzeba być w posiadaniu oryginalnej kopii gry przeznaczonej na PC i trochę pomieszać w samym urządzeniu. Jeśli chcecie podjąć wyzwanie Alibek udostępnia APK.

Na filmie nagranym przez twórcę portu możemy podziwiać mobilnego CS-a w pełnym blasku. Jak można się spodziewać, na ekranie znajduje się mnóstwo wirtualnych przycisków i gałek, których kontrolowanie doprowadzi każdego do furii. Jeśli mimo to chcecie spróbować Couter-Strike’a na tablecie to radzimy mimo wszystko uzbroić się w jakaś klawiaturę lub kontroler do gier, gdyż w przeciwnym wypadku liczba strzałów w głowę jaką będziecie musieli znieść może was lekko przerosnąć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy