Połącz się z nami

Technologie

YouTube przeprasza za zamieszanie związane z weryfikacją kont

Nowe zasady nie miały na celu uderzenia w niezależnych twórców.

Opublikowane

dnia

Niedawno wprowadzone zmiany w sposobie weryfikacji kanałów na YouTube odbiły się szerokim echem wśród społeczności. Wielu popularnych twórców oskarżyło portal o niesłuszne odebranie im statusu zweryfikowanego użytkownika, a rozpętana medialna burza zmusiła prezes YouTube do zabrania głosu w sprawie.

Nowe zasady weryfikacji kanałów zostały opracowane po to, aby rozwiać wątpliwości dotyczące istoty samego procesu – według YouTube wielu widzów uznawało znaczek weryfikacji za swego rodzaju polecenie zawartości, a nie potwierdzenie tożsamości właściciela kanału. Poprzednio do uzyskania tego oznaczenia niezbędne było jedynie przekroczenie liczby 100 000 subskrypcji, a nowe zasady wymagają od kanału spełnienia kilku dodatkowych kryteriów i pomyślnego przejścia przez skomplikowany proces. Weryfikacja nie jest jedynie ozdobą, lecz daje przewagę w pozyskiwaniu nowych widzów – wyszukiwarka preferuje posiadające ją kanały.

Zmiany zostaną wprowadzone pod koniec października, ale YouTube poinformował swoich twórców o tym fakcie znacznie wcześniej, przede wszystkim tych, których konta nie spełniały nowych warunków. W przesłanej do nich wiadomości e-mail przedstawiciele portalu tłumaczyli, że ich kanał już wkrótce utraci status zweryfikowanego. Oczywiście youtuberzy nie byli zbyt zadowoleni z tego faktu i zdecydowali się publicznie nagłośnić sprawę. Wiele osób zarzucało portalowi porzucenie niezależnych twórców na rzecz uznanych firm i koncernów, którym łatwiej jest przejść nową weryfikację, i utrudnianie rozpoczęcia kariery nowym użytkownikom.

W obliczu publicznego niezadowolenia, YouTube zdecydował się na zmianę podejścia do nowej weryfikacji. Informacje te przekazała na swoim Twitterze dyrektor generalny platformy, Susan Wojcicki. Przeprosiła ona za frustrację, którą wywołały wysłane do twórców wiadomości, i obiecała, że raz zweryfikowane kanały nie utracą swojego statusu nawet po zmianie kryteriów. Na dodatek nowe kanały o liczbie subskrypcji przekraczającej 100 000 wciąż będą mogły ubiegać się o weryfikację, ale już na nowych zasadach.       

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne