Połącz się z nami

Technologie

YouTube przeprasza za zamieszanie związane z weryfikacją kont

Nowe zasady nie miały na celu uderzenia w niezależnych twórców.

Opublikowane

dnia

Niedawno wprowadzone zmiany w sposobie weryfikacji kanałów na YouTube odbiły się szerokim echem wśród społeczności. Wielu popularnych twórców oskarżyło portal o niesłuszne odebranie im statusu zweryfikowanego użytkownika, a rozpętana medialna burza zmusiła prezes YouTube do zabrania głosu w sprawie.

Nowe zasady weryfikacji kanałów zostały opracowane po to, aby rozwiać wątpliwości dotyczące istoty samego procesu – według YouTube wielu widzów uznawało znaczek weryfikacji za swego rodzaju polecenie zawartości, a nie potwierdzenie tożsamości właściciela kanału. Poprzednio do uzyskania tego oznaczenia niezbędne było jedynie przekroczenie liczby 100 000 subskrypcji, a nowe zasady wymagają od kanału spełnienia kilku dodatkowych kryteriów i pomyślnego przejścia przez skomplikowany proces. Weryfikacja nie jest jedynie ozdobą, lecz daje przewagę w pozyskiwaniu nowych widzów – wyszukiwarka preferuje posiadające ją kanały.

Zmiany zostaną wprowadzone pod koniec października, ale YouTube poinformował swoich twórców o tym fakcie znacznie wcześniej, przede wszystkim tych, których konta nie spełniały nowych warunków. W przesłanej do nich wiadomości e-mail przedstawiciele portalu tłumaczyli, że ich kanał już wkrótce utraci status zweryfikowanego. Oczywiście youtuberzy nie byli zbyt zadowoleni z tego faktu i zdecydowali się publicznie nagłośnić sprawę. Wiele osób zarzucało portalowi porzucenie niezależnych twórców na rzecz uznanych firm i koncernów, którym łatwiej jest przejść nową weryfikację, i utrudnianie rozpoczęcia kariery nowym użytkownikom.

W obliczu publicznego niezadowolenia, YouTube zdecydował się na zmianę podejścia do nowej weryfikacji. Informacje te przekazała na swoim Twitterze dyrektor generalny platformy, Susan Wojcicki. Przeprosiła ona za frustrację, którą wywołały wysłane do twórców wiadomości, i obiecała, że raz zweryfikowane kanały nie utracą swojego statusu nawet po zmianie kryteriów. Na dodatek nowe kanały o liczbie subskrypcji przekraczającej 100 000 wciąż będą mogły ubiegać się o weryfikację, ale już na nowych zasadach.       

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne