SOCJAL
Do góry


Wywiad: Dżej Dżej (Big Cyc)

Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka dla #MusicInsider.

Big Cyc to legenda polskiego rocka. Grupa debiutowała w małym klubie studenckim w 1988 roku. Zespół gra nie przerwanie od 30 lat w niezmienionym składzie! Wywiadzie dla #MusicInsider zdradza kulisy zespołu oraz branży muzycznej!

Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Szkocji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Słowacji. Wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe płyty. Piosenka „Berlin Zachodni” była wybrana „Przebojem Roku” w 1990. Za przebój „Makumba” zespół otrzymał nagrodę stacji radiowych Play Box (1997). Takie piosenki zespołu jak „Rudy się żeni”, „Świat według Kiepskich”, „Dres”, „Facet to świnia” czy „Ballada o smutnym skinie” znają wszyscy w Polsce. W kwietniu 2014 magazyn muzyczny „Teraz Rock” zaliczył płytę Big Cyca „Z partyjnym pozdrowieniem” do grupy 25 najważniejszych płyty polskiego rocka ostatnich 25 lat!

30 lat z wariatami upłynęły bardzo szybko, zespół uświetnił swoje urodziny niezwykłą płytą! Big Cyc rozsiadł wygodnie się na kanapach swoich domach i „zatrudnił” swoich przyjaciół do nagrania najnowszego krążka. Tym sami artyści dokonali rewolucji stylistycznej i przedstawili największe hity w nowej odsłonie! Na ten temat oraz wiele innych możemy dowiedzieć się z najnowszego wywiadu Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka dla #MusicInsider.

Mamy swoje miejsce w historii rock and rolla. Zawsze będziemy Big Cycem i nie oglądam się na zespołu, które mogłyby wskoczyć na nasze miejsce – komentuje Dżej Dżej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Publikacje