Połącz się z nami

Technologie

Uber chce blokować konta najgorszych pasażerów

Użytkownicy nie powinni spadać nisko poniżej średniej w mieście.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców Ubera skarży się na to, że sporą część zarobków muszą przeznaczać na sprzątanie samochodów po niesfornych klientach. Już wkrótce będą oni mogli wskazywać najgorszych pasażerów, którzy mogą nawet zostać zbanowani.

Rozwiązanie to stosowane jest do oceny kierowców już od długiego czasu, a najsłabiej oceniani spośród nich tracą możliwość jazdy dla Ubera. Teraz konsekwencje swojego zachowania poniosą również klienci, którzy są nieuprzejmi, brudzą w samochodach i namawiają kierowców do łamania przepisów ruchu drogowego. Jeśli przez długi czas będą oni otrzymywali negatywne oceny, a ich średnia spadnie znacząco poniżej średniej oceny użytkowników dla danego miasta, konta źle wychowanych pasażerów zostaną zablokowane. Oczywiście nikt nie będzie usuwał kont po jednym źle ocenionym przejeździe – przed blokadą usługi aplikacja poinformuje użytkownika o obniżającej się ocenie i zaoferuje możliwość jej poprawy. Jeśli powtarzające się prośby o zmianę zachowania zostaną zignorowane, Uber będzie mógł zablokować klienta.

Uber podkreśla, że opcja ta jest tak samo ważna, jak ocena kierowców – pozwala ona budować lepszą, mniej toksyczną społeczność skupioną dookoła aplikacji. Większość pasażerów zachowuje się poprawnie, ale zdarzają się jednostki, które grożą swoim kierowcom, a nawet ich atakują. Uniemożliwienie im jazdy Uberem wpłynie pozytywnie zarówno na osoby świadczące usługi, jak i klientów – w końcu pogodny kierowca zapewni im przyjemniejszą jazdę.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne