Połącz się z nami

Technologie

Uber chce blokować konta najgorszych pasażerów

Użytkownicy nie powinni spadać nisko poniżej średniej w mieście.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców Ubera skarży się na to, że sporą część zarobków muszą przeznaczać na sprzątanie samochodów po niesfornych klientach. Już wkrótce będą oni mogli wskazywać najgorszych pasażerów, którzy mogą nawet zostać zbanowani.

Rozwiązanie to stosowane jest do oceny kierowców już od długiego czasu, a najsłabiej oceniani spośród nich tracą możliwość jazdy dla Ubera. Teraz konsekwencje swojego zachowania poniosą również klienci, którzy są nieuprzejmi, brudzą w samochodach i namawiają kierowców do łamania przepisów ruchu drogowego. Jeśli przez długi czas będą oni otrzymywali negatywne oceny, a ich średnia spadnie znacząco poniżej średniej oceny użytkowników dla danego miasta, konta źle wychowanych pasażerów zostaną zablokowane. Oczywiście nikt nie będzie usuwał kont po jednym źle ocenionym przejeździe – przed blokadą usługi aplikacja poinformuje użytkownika o obniżającej się ocenie i zaoferuje możliwość jej poprawy. Jeśli powtarzające się prośby o zmianę zachowania zostaną zignorowane, Uber będzie mógł zablokować klienta.

Uber podkreśla, że opcja ta jest tak samo ważna, jak ocena kierowców – pozwala ona budować lepszą, mniej toksyczną społeczność skupioną dookoła aplikacji. Większość pasażerów zachowuje się poprawnie, ale zdarzają się jednostki, które grożą swoim kierowcom, a nawet ich atakują. Uniemożliwienie im jazdy Uberem wpłynie pozytywnie zarówno na osoby świadczące usługi, jak i klientów – w końcu pogodny kierowca zapewni im przyjemniejszą jazdę.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne