Połącz się z nami

Technologie

PlayStation 5 trafi na rynek w okresie świątecznym 2020

Zupełnie odmieniony pad i wsparcie dla ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Obecna generacja konsol zaczyna być przestarzała pod względem hardware’u – nie wspiera ona najgorętszych trendów w świecie gier i utrudnia pokazanie pełni możliwości nowych tytułów. Na szczęście next-genowe konsole są już w drodze i wiemy o nich coraz więcej.

Sony ujawniło właśnie kilka szczegółów dotyczących nowego PlayStation – teraz oficjalnie możemy napisać, że będzie ono nosiło nazwę PlayStation 5. Konsola trafi na rynek w okresie przedświątecznym 2020 roku, co bez wątpienia napędzi jej sprzedaż. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia, ale Sony zastrzegło, że wojna gospodarcza pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi może wpłynąć na to, ile zapłacimy za PS5.

Sercem konsoli będzie potężna karta graficzna z obsługą ray-tracingu, czyli technologii umożliwiającej realistyczne przedstawienie oświetlenia w grze. PS5 otrzyma fabryczny dysk SSD (nie trzeba go będzie już więc ręcznie montować, na co zdecydowało się wielu posiadaczy PS4), zoptymalizowany tak, aby maksymalnie skracać czas ładowania. Zezwoli on na instalowanie tylko części gier, na przykład samą kampanię multiplayer, jeżeli nie interesuje nas zawartość dla jednego gracza. Jako nośniki do gier wykorzystane zostaną płyty o pojemności 100 GB; konsola będzie także odtwarzała płyty 4K Blu-ray.

Kontroler DualShock 5 również przejdzie wiele zmian. Klasyczne wibracje będą zastąpione haptycznymi informacjami zwrotnymi, które pozwolą oddać więcej typów ruchu i uderzeń. Przykładowo, zderzeniu się z konkurentem w grach wyścigowych będzie towarzyszyła znacznie inna odpowiedź niż wślizgom w grach futbolowych. Triggery otrzymają natomiast funkcję adaptacyjną – ich opór będzie się zmieniał w zależności od kontekstu, w jakim wciskamy je podczas gry. Dzięki tym udoskonaleniom Sony ma nadzieję zaproponować graczom jeszcze bardziej wciągające sterowanie.

Tajemnicą pozostają gry, w które zagramy na nowej konsoli, w szczególności te ekskluzywne. Sony potwierdziło, że nawet nadchodzące hity pokroju Death Stranding czy The Last of Us II trafią jeszcze na PS4 – ciekawe, które serie powrócą już w nowej generacji…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne