Połącz się z nami

Technologie

Toyota wyprodukuje niskoemisyjne pojazdy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Jeden z nich weźmie nawet udział w olimpijskiej sztafecie.

Opublikowane

dnia

Organizatorzy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio na każdym kroku pokazują, że zależy im na stworzeniu widowiska przyjaznego dla środowiska naturalnego. Po medalach wykonanych z recyklingowanych materiałów przyszedł czas na niskoemisyjne pojazdy, które będą obsługiwały teren imprezy.

Na okoliczność Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich organizatorzy zamówili 3 700 specjalistycznych pojazdów niskoemisyjnych: elektrycznych, hybrydowych i zasilanych ogniwami wodorowymi. Znajdą się wśród nich autobusy, samochody i mniejsze wózki przeznaczone dla służb porządkowych i medycznych, a nawet zasilane elektrycznie, trójkołowe hulajnogi.

Oprócz komercyjnie dostępnych samochodów, na przykład wodorowej Toyoty Mirai i hybrydowego Priusa Prime, do floty trafią także pojazdy koncepcyjne. Toyota e-Palette to elektryczny autobus przeznaczony do transportu 20 stojących pasażerów lub 4 osób siedzących na wózkach inwalidzkich. Będzie on pomagał atletom w przemieszczaniu się pomiędzy arenami zmagań a wioską olimpijską. Pojazd został zaprojektowany z myślą o jeździe autonomicznej, ale w trakcie Igrzysk Olimpijskich za kierownicą niektórych egzemplarzy zasiądą kierowcy. Concept-i to natomiast samochód osobowy, który pojedzie w sztafecie olimpijskiej. Auto charakteryzuje się futurystycznym designem z drzwiami otwieranymi do góry; na jego pokładzie znajduje się sztuczna inteligencja Yui, która potrafi odczytywać emocje pasażerów.

Flota 3 700 pojazdów na pewno nie wystarczy do zapewnienia płynnej komunikacji podczas Igrzysk, ale to doskonała okazja dla Toyoty do zaprezentowania światu swoich niskoemisyjnych pojazdów. Elektryczne, hybrydowe i wodorowe samochody i autobusy będą stanowiły bardzo dobre uzupełnienie istniejącej sieci komunikacyjnej Tokio, która również będzie dostępna dla kibiców wybierających się na to sportowe wydarzenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne