Połącz się z nami

Newsy

Tłumacz Google otrzymał funkcję transkrypcji rozmów

Pozwala tłumaczyć i zapisywać wypowiedzi w czasie rzeczywistym.

Tłumacz Google ma swoje mocne i słabe strony, ale i tak jest jednym z najpopularniejszych narzędzi, po które sięgamy, gdy trzeba coś przetłumaczyć. Teraz do katalogu jego przydatnych funkcji dołącza tryb transkrypcji.

Nowe narzędzie pozwala na jednoczesne nagrywanie i tłumaczenie każdej wypowiedzi w obsługiwanym języku. Na początku trafi ono do użytkowników korzystających z Androida. Aby z niego skorzystać, wystarczy wybrać opcję „transkrypcja”, język oryginału i język docelowy. Funkcja jest w stanie nagrać i na bieżąco przetłumaczyć każdą wypowiedź, niezależnie od jej długości, dzięki czemu można korzystać z niej na przykład do tłumaczenia wykładów lub podcastów.

Na chwilę obecną do wyboru mamy osiem obsługiwanych języków: angielski, francuski, hindi, hiszpański, niemiecki, portugalski, rosyjski i tajski; Google obiecuje, że pracuje nad dodaniem kolejnych. Do skorzystania z tej funkcji niezbędne jest stałe połączenie internetowe. Ponadto Google zaznacza, że transkrypcja najlepiej działa w cichym, spokojnym miejscu, najlepiej takim, gdzie w tle nie ma zbyt dużego hałasu – odgłosy otoczenia mogą zmniejszać dokładność tłumaczenia.

Transkrypcja trafi do wszystkich użytkowników Androida do końca tego tygodnia. Osoby korzystające z iOS będą musiały uzbroić się w cierpliwość – Google obiecuje, że pojawi się ona także w systemie operacyjnym Apple, ale nie wiadomo, kiedy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: TAG Heuer Connected

Testy

Nowy Google Chrome wydłuży czas działania laptopa na baterii

Newsy

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!