Połącz się z nami

Newsy

Facebook oznaczał zaufane źródła informacji jako spam

Przyczyną był błąd filtra antyspamowego.

Pandemia koronawirusa, jak każda inna trudna sytuacja na świecie, to okazja do rozsiewania dezinformacji, fake newsów oraz fałszywych sposobów na wyzdrowienie i ochronę przed zarażeniem. Facebook stara się walczyć z tym zjawiskiem, ale nie zawsze mu się to udaje.

Wczoraj wiele osób korzystających z Facebooka zauważyło, że udostępnione przez nie artykuły były blokowane przez Facebooka jako naruszenie zasad antyspamowych. Wśród usuniętych treści znalazły się takie pochodzące z zaufanych źródeł: portali dużych gazet i czasopism, platformy blogowej Medium i crowdfundingowej strony GoFundMe. Problem dotyczył przeważnie artykułów zawierających w tytule lub treści słowo „koronawirus”, ale nie tylko – amerykańscy użytkownicy mieli problemy z udostępnieniem informacji na temat nadchodzących wyborów prezydenckich, a na celowniku znalazło się także urocze wideo z… pingwinami biegającymi po oceanarium w Chicago.

Według Facebooka zawinił filtr antyspamowy, który oprócz szkodliwej zawartości usuwał także tę nieszkodliwą. Portal przeprosił za zaistniały problem i przywrócił wszystkie niesłusznie zablokowane artykuły. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Facebook jest częścią technologicznej koalicji dążącej do wyeliminowania dezinformacji towarzyszącej pandemii COVID-19. Należą do niej także Google, Microsoft, LinkedIN, Reddit, Twitter i YouTube.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!