Połącz się z nami

Newsy

Nowy głos polskich Map Google

Dotychczasowy lektor został zastąpiony przez maszynę.

Osoby korzystające z nawigacji Google na pewno zauważyły, że w ostatnich dniach prowadzący je głos uległ drastycznej zmianie. Dotychczasowy lektor pożegnał się z pełnioną funkcją i został zastąpiony… syntezatorem mowy.

Powodem tej niełatwej decyzji było ciągłe rozwijanie się Map Google – w przypadku ludzkiego lektora niezbędne było regularne dogrywanie kolejnych kwestii, które odpowiadały najnowszym funkcjom aplikacji, a podczas korzystania z automatu wystarczy jedynie wprowadzić je do systemu. Dzięki temu nawigacja będzie mogła dostarczać bardziej szczegółowych wskazówek odnośnie trasy i znajdujących się na niej punktów orientacyjnych.

Ruch Google nie spotkał się jednak ze zrozumieniem polskich internautów. Jak możemy przeczytać w ostatnich recenzjach aplikacji w Sklepie Play, nowy głos brzmi metalicznie, jest cichy, źle artykułuje część głosek i nienaturalnie dzieli zdania. Wiele osób narzeka, że robota po prostu nie da się słuchać. Wśród recenzji pojawiają się także prośby o przywrócenie poprzedniego lektora, pracującego w Radiu Katowice Jarosława Juszkiewicza, nic jednak nie wskazuje na to, żeby Google zrezygnowało z syntezatora mowy.

Sam Jarosław Juszkiewicz postanowił pożegnać się z aplikacją w niecodzienny sposób. Na swoim kanale YouTube zamieścił nagranie, na którym w żartobliwy sposób uczy użytkowników, jak rozpoznawać kierunki świata bez Map Google. Przywołuje także jedną ze swoich najbardziej kultowych kwestii – „kieruj się na południe”.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

Wrzesień 2020, 9/2020

Magazyn

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!