Połącz się z nami

Newsy

Tesla buduje respiratory… z części do Modelu 3

W sieci pojawił się film prezentujący proces ich konstrukcji.

Panująca na świecie sytuacja zmusza wielu producentów technologii do tymczasowego ograniczenia lub zawieszenia swojej zwykłej działalności. Niektóre spośród firm zdecydowały się na pomoc w walce z pandemią i produkcję sprzętu medycznego. Należy do nich także Tesla.

Podobnie jak Ford i General Motors, producent aut elektrycznych zdecydował się na budowę respiratorów, jednego z najbardziej poszukiwanych urządzeń medycznych. Respirator Tesli został wykonany z części służących do budowy Modelu 3 – jego sercem jest system inforozrywki samochodu i komputer pokładowy, który został przeprogramowany w taki sposób, by kontrolować przepływ powietrza przez zawory urządzenia. Tlen znajduje się w zbiorniku będącym częścią zawieszenia pneumatycznego; rolę ekranu monitorującego pracę sprzętu i stan pacjenta pełni natomiast dotykowy wyświetlacz multimedialny.

Dlaczego do budowy respiratorów wykorzystane zostały części samochodowe? Odpowiedź jest prosta – są one łatwo dostępne. Sprzęt powstaje w gigafabryce Tesli w Nowym Jorku. To nie jedyny gigant technologiczny, który zdecydował się wesprzeć sektor medyczny. Nowe respiratory na bieżąco budowane są przez Dysona, Airbusa i wspomnianych na wstępie Forda i General Motors. Prezes Apple, Tim Cook, ogłosił natomiast, że firma z Cupertino wyprodukuje plastikowe przyłbice ochronne dla lekarzy niosących pomoc w trakcie pandemii koronawirusa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Opel Astra GS Line

Moto

Asystent Google z funkcją włącznika czasowego

Newsy

TEST: Jabra Elite Active 75t

Testy

NASA i ESA będą dalej monitorować zmiany poziomów oceanów

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!