Połącz się z nami

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

Sprawa dotyczy petycji wniesionej do NHTSA, federalnej agencji Stanów Zjednoczonych zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Jej twórcy poprosili organ administracyjny o zbadanie 500 tysięcy samochodów marki Tesla: ich niektóre egzemplarze miały nagle i samoistnie przyspieszać bez udziału ich kierowców, głównie w trakcie parkowania. Problem miał dotyczyć wszystkich obecnych na rynku modeli pojazdów; w petycji zawarte zostały skargi 127 klientów oraz opisy 110 stłuczek, do których miał doprowadzić ten problem sprzętowy.

Według Tesli oskarżenia te są niezgodne z prawdą. W opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu firma zaznacza, że dokładnie sprawdziła każdy przypadek, gdzie kierowca raportował samoistne przyspieszanie, i w każdym z nich samochód zachowywał się tak, jak powinien. Ponadto producent twierdzi, że zmasowana kampania przeciwko Tesli nie jest głosem zatroskanych kierowców, ale dziełem inwestorów giełdowych, którym zależy na obniżeniu wartości spółki. Dwa lata temu to właśnie ich działania skłoniły Elona Muska do planów wycofania spółki z giełdy, co wywołało potężną burzę na amerykańskim rynku. Samo NHTSA zapowiada dokładną i bezstronną analizę wniesionej petycji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Mazda CX-30

Moto

TEST: Audi RS6 Avant

Moto

TEST: Nissan Micra

Moto

TEST: Hyundai i30 Wagon

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!