Połącz się z nami

Newsy

Studio tatuażu pozwało twórców NBA 2K16

Studio żąda zaprzestania wykorzystywania ich prac i domaga się odszkodowania w wysokości 150 000 USD za każde naruszenie.

Opublikowane

dnia

Twórcy gier robią co mogą, aby ich produkcje jak najwierniej oddawały rzeczywistość. W przypadku gier sportowych poza warunkami rozgrywki i grywalnością dużą rolę odgrywa również wizerunek zawodników. Między innymi dlatego największe sławy poza wiernie oddanymi sylwetkami otrzymują również tatuaże swoich pierwowzorów. Nie do końca przypadło to do gustu pewnemu studiu tatuażu.

Twórcy gry NBA 2K16 zostali oskarżeni o nielegalne wykorzystanie wzorów tatuaży umieszczonych na niektórych zawodnikach pojawiających się w grze. Zdaniem studia tatuażu Solid Oak Sketches, LLC firma Take-Two (matka 2K Games), skopiowała prace tatuażystów bez konsultacji i w związku z tym naruszyła ich prawa autorskie. Co prawda w amerykańskim prawie nie ma zapisu o kopiowaniu tatuaży, ale zdaniem SOS ich prace podlegają takiej samej ochronie jak grafiki, obrazy czy rzeźby.

W związku z powyższym studio SOS żąda zaprzestania wykorzystywania ich prac i domaga się odszkodowania w wysokości 150 000 USD za każde naruszenie. W sumie pozew wskazuje osiem prac, które noszą na skórze LeBron James, Kobe Bryant, Eric Bledsoe, DeAndre Jordan i Kenyon Martin. W tej chwili trwają negocjacje pomiędzy SOS a Take-Two, ale wszytko wskazuje na to, iż deweloperowi przyjdzie słono zapłacić za dążenie do doskonałości.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne