SOCJAL
Do góry

Kindle z kolorowym ekranem?

Może poszczycić się pełną paletą barw z zachowaniem przywilejów standardowego wyświetlacza.

Kindle to bezsprzecznie świetna linia urządzeń, które kochają miliony czytelników na całym świecie. Zawsze jednak produkt ten miał jedną małą wadę – czarno-biały ekran. Owa wada może i nie przeszkadza specjalnie w chwili kiedy czytamy tylko książki, ale o ile jesteście fanami mangi, to świat komiksów, magazynów i albumów jest dla was zamknięty. To ma się jednak wkrótce zmienić.

Firma E Ink Holdings opracowała właśnie wysokiej jakości w pełni kolorowy wyświetlacz dla czytników e-booków, który otrzymał nazwę Advanced Color ePaper (ACeP). Ekran wyprodukowany w tej technologii może poszczycić się pełną paletą barw z zachowaniem przywilejów standardowego wyświetlacza ePaper, takich jak chociażby szalenie niskie zużycie energii i możliwość swobodnego czytania nawet w blasku słońca.

Jest to z całą pewnością przełom, na który wiele osób czekało od dawna, ale być może przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na pierwszego Kindle’a z nowym ekranem. W tej chwili Amazon skupiony jest na promowaniu swojego najnowszego czytnika Oasis. Możemy być jednak pewni, że pierwszy Kindle z kolorowym wyświetlaczem jest już z całą pewnością w planach Jeffa Bezosa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy