Połącz się z nami

Newsy

Przeglądarka Microsoftu wyciekła do sieci

Edge przebudowany w oparciu o Chromium.

Opublikowane

dnia

Domyślna przeglądarka internetowa Microsoftu wciąż niesie za sobą niechlubne brzemię Internet Explorera, przez co wielu użytkowników nawet nie chce spróbować z niej korzystać. Odpowiedzią na to ma być Edge w wersji Chromium, czerpiący wiele z przeglądarki Google.

O zmianie w swojej przeglądarce Microsoft informował już w zeszłym roku – przejście na popularny silnik Chromium miało rozwinąć możliwości Edge. Pierwsze wersje zmodyfikowanej przeglądarki nie wprowadzają jednak nic odkrywczego: najważniejszą funkcją jest możliwość korzystania z rozszerzeń kompatybilnych z Chrome. Program posiada opcję zaimportowania zakładek z poprzedniego Edge lub Chrome, ale na razie nie potrafi on przenieść historii, ustawień, danych autouzupełniania i haseł. Z przeglądarki póki co zniknęły także inne funkcje, na przykład wsparcie dla stylusów na ekranach dotykowych.

Dlaczego w ogóle piszemy o tym, czego przeglądarka nie potrafi? Otóż nowy Edge nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale chętni mogą już go pobrać i zainstalować – instalator przeglądarki wyciekł do sieci i trafił na strony z plikami torrent i fora internetowe. Według pierwszych testów plik jest bezpieczny i nie instaluje żadnego szkodliwego oprogramowania, ale mimo tego nie radzimy jego pobierać i testować – pochodzi on z niesprawdzonego źródła. Sama przeglądarka jest dopiero w pierwszych stadiach rozwoju, więc lepiej poczekać na stabilną, bardziej funkcjonalną i bezpieczniejszą wersję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne