Połącz się z nami

Newsy

Przeglądarka Microsoftu wyciekła do sieci

Edge przebudowany w oparciu o Chromium.

Opublikowane

dnia

Domyślna przeglądarka internetowa Microsoftu wciąż niesie za sobą niechlubne brzemię Internet Explorera, przez co wielu użytkowników nawet nie chce spróbować z niej korzystać. Odpowiedzią na to ma być Edge w wersji Chromium, czerpiący wiele z przeglądarki Google.

O zmianie w swojej przeglądarce Microsoft informował już w zeszłym roku – przejście na popularny silnik Chromium miało rozwinąć możliwości Edge. Pierwsze wersje zmodyfikowanej przeglądarki nie wprowadzają jednak nic odkrywczego: najważniejszą funkcją jest możliwość korzystania z rozszerzeń kompatybilnych z Chrome. Program posiada opcję zaimportowania zakładek z poprzedniego Edge lub Chrome, ale na razie nie potrafi on przenieść historii, ustawień, danych autouzupełniania i haseł. Z przeglądarki póki co zniknęły także inne funkcje, na przykład wsparcie dla stylusów na ekranach dotykowych.

Dlaczego w ogóle piszemy o tym, czego przeglądarka nie potrafi? Otóż nowy Edge nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale chętni mogą już go pobrać i zainstalować – instalator przeglądarki wyciekł do sieci i trafił na strony z plikami torrent i fora internetowe. Według pierwszych testów plik jest bezpieczny i nie instaluje żadnego szkodliwego oprogramowania, ale mimo tego nie radzimy jego pobierać i testować – pochodzi on z niesprawdzonego źródła. Sama przeglądarka jest dopiero w pierwszych stadiach rozwoju, więc lepiej poczekać na stabilną, bardziej funkcjonalną i bezpieczniejszą wersję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne