Połącz się z nami

Newsy

Przeglądarka Microsoftu wyciekła do sieci

Edge przebudowany w oparciu o Chromium.

Opublikowane

dnia

Domyślna przeglądarka internetowa Microsoftu wciąż niesie za sobą niechlubne brzemię Internet Explorera, przez co wielu użytkowników nawet nie chce spróbować z niej korzystać. Odpowiedzią na to ma być Edge w wersji Chromium, czerpiący wiele z przeglądarki Google.

O zmianie w swojej przeglądarce Microsoft informował już w zeszłym roku – przejście na popularny silnik Chromium miało rozwinąć możliwości Edge. Pierwsze wersje zmodyfikowanej przeglądarki nie wprowadzają jednak nic odkrywczego: najważniejszą funkcją jest możliwość korzystania z rozszerzeń kompatybilnych z Chrome. Program posiada opcję zaimportowania zakładek z poprzedniego Edge lub Chrome, ale na razie nie potrafi on przenieść historii, ustawień, danych autouzupełniania i haseł. Z przeglądarki póki co zniknęły także inne funkcje, na przykład wsparcie dla stylusów na ekranach dotykowych.

Dlaczego w ogóle piszemy o tym, czego przeglądarka nie potrafi? Otóż nowy Edge nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale chętni mogą już go pobrać i zainstalować – instalator przeglądarki wyciekł do sieci i trafił na strony z plikami torrent i fora internetowe. Według pierwszych testów plik jest bezpieczny i nie instaluje żadnego szkodliwego oprogramowania, ale mimo tego nie radzimy jego pobierać i testować – pochodzi on z niesprawdzonego źródła. Sama przeglądarka jest dopiero w pierwszych stadiach rozwoju, więc lepiej poczekać na stabilną, bardziej funkcjonalną i bezpieczniejszą wersję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne