Połącz się z nami

Newsy

Steam Link dla Androida i iOS

Strumieniowanie gier na urządzenia mobilne.

Opublikowane

dnia

Strumieniowanie gier na Steamie w obrębie komputerów podłączonych do jednej sieci domowej nie jest nowością, ale teraz funkcja ta stanie się jeszcze bardziej użyteczna. Nowa aplikacja Steam Link pozwoli na streaming gier bezpośrednio do twojego urządzenia mobilnego z Androidem lub iOS.

Steam Link pozwoli na otworzenie dowolnego tytułu zainstalowanego na podłączonym do sieci komputerze i przesłanie go do sprzętu mobilnego. Cała moc obliczeniowa potrzebna do wykonania tej czynności leży po stronie peceta, a aplikacja mobilna jedynie odtwarza grę, dlatego do korzystania z niej nie trzeba mieć supermocnego smartfona. Do działania Steam Link potrzebował będzie jedynie połączenia z siecią za pomocą Wi-Fi 5 GHz lub Ethernetu. Tajemnicą pozostaje natomiast, w jaki sposób będziemy sterować tytułami z poziomu urządzenia mobilnego. Steam potwierdza, że nowa aplikacja współpracuje z padem Steam i kontrolerami Apple MFi, a także „wieloma więcej”, jednak nie znamy dokładnej listy. Ciekawe jest również, jak Steam Link poradzi sobie z problemem lagów, który może odstraszyć część użytkowników.

To nie jedyna nowa aplikacja od Steam. Na urządzenia mobilne trafi także Steam Video, za pomocą której użytkownicy będą mogli skorzystać z filmowej oferty portalu Valve. Strumieniowanie i pobieranie zawartości wideo będzie mogło odbywać się za pomocą Wi-Fi lub LTE – tutaj nie ma ograniczeń związanych z koniecznością podłączenia dwóch urządzeń do jednej sieci. Steam Link będzie dostępne do pobrania już w maju tego roku, najprawdopodobniej po 21.05. Na aplikację wideo przyjdzie nam poczekać nieco dłużej – ma pojawić się w AppStore i Sklepie Play w lecie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne