SOCJAL
Do góry


Rzut oka na latające taksówki Uber Air

Pięciu partnerów, sześć designów, jeden system.

Kiedy spojrzymy na tworzące się na drogach korki, latająca taksówka wydaje się być szczytem marzeń. Uber chce przekształcić je w rzeczywistość: podczas konferencji w Los Angeles zaprezentował pięć prototypowych dronów-helikopterów, które być może już wkrótce uniosą pasażerów w przestworza.

Za produkcję powietrznych taksówek Uber Air odpowiedzialne są następujące firmy: Karem, Embraer, Pipistrel Vertical Solutions, Aurora Flight Sciences i Bell, a każda ma nieco inny pomysł na latającego Ubera. Wśród zaprezentowanych designów znajdują się te przypominające pojazdy rodem z Gwiezdnych Wojen, jak i te przypominające klasyczne samoloty i helikoptery. Niewielki model futurystycznego helikoptera zaprezentował również sam Uber. Wszystkie prototypowe pojazdy są zasilane energią elektryczną i częściowo autonomiczne, a ponadto charakteryzują się możliwością pionowego startu i lądowania. Uber zaznacza, że celem projektu jest także stworzenie jak najcichszych maszyn, które nie będą powodowały zbędnego hałasu w przestrzeni miejskiej.

Uber traktuje projekt latających taksówek bardzo poważnie. Świadczy o tym chociażby współpraca z NASA w kwestii ustalenia metodyki bezpiecznych, odpowiedzialnych testów niewielkich pojazdów powietrznych w przestrzeni miejskiej. Do rozwiązania jest wiele istotnych kwestii, w tym starty i lądowania taksówek w pobliżu dużych lotnisk, gdzie przestrzeń powietrzna jest szczególnie monitorowana. Firma twierdzi, że pierwsi pasażerowie Uber Air uniosą się w powietrze już w 2028 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy