Połącz się z nami

Newsy

Spotify dodaje usprawnienia dla słuchaczy i artystów

Nowe playlisty i ulepszone śledzenie statystyk.

Spotify dba zarówno o swoich wiernych słuchaczy, jak i współpracujących z platformą streamingową artystów. Aplikacje dla obydwu tych grup niedawno wzbogaciły się o nowe funkcje.

Użytkownicy Spotify mogą skorzystać teraz z dwóch nowych, personalizowanych playlist. Ta nazwana „Ulubione na okrągło” koncentruje się na najczęściej odtwarzanych utworach z ostatnich 30 dni. W jej ramach będziemy mogli posłuchać losowo wybranych piosenek spośród naszych najnowszych odkryć. „Powtórka z ulubionych” działa na podobnej zasadzie, ale do jej stworzenia posłużą utwory, które najczęściej odtwarzaliśmy ponad miesiąc temu. Playlisty będą automatycznie aktualizowane, a jeden kawałek znajdzie się na maksymalnie jednej spośród nich.

Aktualizację otrzymała także aplikacja mobilna dla artystów udostępniających swoją muzykę na Spotify. Umożliwia ona śledzenie statystyk odtwarzania, w tym odświeżanego w czasie rzeczywistym licznika pozwalającego sprawdzić, ile osób w danym momencie słucha konkretnych utworów. Apka umożliwi ponadto przeglądanie kamieni milowych, na przykład osiągnięcia określonej liczby słuchaczy, oraz łatwą zmianę ustawień profilu – zdjęć, biografii i playlisty z polecanymi utworami. Artyści otrzymają także dostęp do zestawu narzędzi pomagających w promowaniu swojej muzyki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Euforia wraca z dwoma odcinkami specjalnymi

Newsy

Spotify prezentuje gusta muzyczne Polaków

Newsy

Kasia Popowska powraca z nową płytą

Publikacje

Październik w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!