Połącz się z nami

Newsy

SoundCloud pomaga w dystrybucji muzyki do serwisów streamingowych

Szansa dla niezależnych artystów.

Opublikowane

dnia

SoundCloud wyróżnia się spośród serwisów muzycznych otwartością na początkujących i niezależnych artystów. Teraz serwis da im szansę na zaistnienie także w innych usługach, w tym Spotify i Apple Music.

Program dystrybucji muzyki nie jest oczywiście dostępny dla wszystkich użytkowników, ale dla muzyków, którzy zdobyli na nim pewne uznanie. Aby zakwalifikować się do niego trzeba być posiadaczem konta Pro lub Pro Unlimited (czyli opcji abonamentowych) i posiadać na nim własne utwory, które nie zostały zgłoszone jako naruszające prawa autorskie oraz uzyskały minimum 1 000 odtworzeń w „monetyzowanych” przez Spotify krajach w ciągu poprzedniego miesiąca.

Program otwarty jest jedynie dla osób pełnoletnich. Po przystąpieniu do niego użytkownik będzie mógł wybrać, na które platformy przesłać muzykę – lista obejmuje iTunes, Apple Music, Spotify czy Deezera. Utwory w formacie FLAC lub WAV są następnie przesyłane do wybranego serwisu, w którym pojawią się z niewielkim opóźnieniem. Muzycy mogą wybrać, czy muzyka powinna być dostępna jak najszybciej, czy też mieć premierę w konkretny dzień.

Posiadacze konta Pro mogą w ten sposób dystrybuować maksymalnie jeden album rocznie, a ci z Pro Unlimited całą swoją muzykę. Oczywiście nie można w jego obrębie dystrybuować podcastów czy audiobooków, a także remiksów i innych utworów, do których nie mamy praw autorskich. Oferta skierowana jest przede wszystkim do aktywnych na SoundCloud muzyków z subskrypcją Pro, ale to nie jedyny sposób na dystrybucję swojej muzyki do serwisów streamingowych. Podobny program dla muzyków niezależnych testuje także Spotify.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne