Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza łagodniejsze kary za łamanie regulaminu

To sprawiedliwsze dla twórców.

Opublikowane

dnia

Obecny system zgłoszeń na YouTube był często krytykowany za to, że nie dawał twórcom możliwości bronienia się przed niesłusznymi atakami na ich kanały. Teraz ma to zostać zmienione na korzyść użytkowników.

Do tej pory pojedyncze naruszenie regulaminu Społeczności YouTube skutkowało zakazem przeprowadzania transmisji na żywo przez 90 dni, a drugie – zablokowaniem możliwości wrzucania nowych filmów przez dwa tygodnie. Zgłoszenia były przyznawane bez żadnego wyjaśnienia dla twórcy, a możliwości odwołania się od nich nie należały do najbardziej niezawodnych.

Teraz YouTube chce zadbać o transparentność w procesie karania za łamanie regulaminu. Pierwsze naruszenie nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami dla kanału (oczywiście poza usunięciem materiału, który łamał reguły). Jeśli użytkownik ponownie naruszy zasady, zostanie ukarany pierwszym długoterminowym zgłoszeniem oraz tygodniowym „zamrożeniem” możliwości wrzucania nowych filmów i tworzenia transmisji na żywo. Drugie zgłoszenie wydłuży ten okres do dwóch tygodni, a trzecie wymusi usunięcie kanału. Zgłoszenia automatycznie zostaną zresetowane po 90 dniach od ich przyznania, o ile użytkownik nie naruszy w tym czasie regulaminu po raz kolejny.

Ułatwieniu ma ulec także proces odwoływania się od zgłoszeń – teraz każde z nich ma być dokładnie opisane i wyjaśnione, również pod względem sposobu apelacji. YouTube przypomina, że jedynie 2% wgrywanych materiałów łamie zasady Społeczności. Należy także zauważyć, że nowy system nie uwzględnia spraw wytoczonych przez posiadaczy praw autorskich, na przykład wytwórnie muzyczne lub filmowe – w przypadku ich otrzymania użytkownik nie dostanie wstępnego ostrzeżenia, ale od razu długoterminowe zgłoszenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne