Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza łagodniejsze kary za łamanie regulaminu

To sprawiedliwsze dla twórców.

Opublikowane

dnia

Obecny system zgłoszeń na YouTube był często krytykowany za to, że nie dawał twórcom możliwości bronienia się przed niesłusznymi atakami na ich kanały. Teraz ma to zostać zmienione na korzyść użytkowników.

Do tej pory pojedyncze naruszenie regulaminu Społeczności YouTube skutkowało zakazem przeprowadzania transmisji na żywo przez 90 dni, a drugie – zablokowaniem możliwości wrzucania nowych filmów przez dwa tygodnie. Zgłoszenia były przyznawane bez żadnego wyjaśnienia dla twórcy, a możliwości odwołania się od nich nie należały do najbardziej niezawodnych.

Teraz YouTube chce zadbać o transparentność w procesie karania za łamanie regulaminu. Pierwsze naruszenie nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami dla kanału (oczywiście poza usunięciem materiału, który łamał reguły). Jeśli użytkownik ponownie naruszy zasady, zostanie ukarany pierwszym długoterminowym zgłoszeniem oraz tygodniowym „zamrożeniem” możliwości wrzucania nowych filmów i tworzenia transmisji na żywo. Drugie zgłoszenie wydłuży ten okres do dwóch tygodni, a trzecie wymusi usunięcie kanału. Zgłoszenia automatycznie zostaną zresetowane po 90 dniach od ich przyznania, o ile użytkownik nie naruszy w tym czasie regulaminu po raz kolejny.

Ułatwieniu ma ulec także proces odwoływania się od zgłoszeń – teraz każde z nich ma być dokładnie opisane i wyjaśnione, również pod względem sposobu apelacji. YouTube przypomina, że jedynie 2% wgrywanych materiałów łamie zasady Społeczności. Należy także zauważyć, że nowy system nie uwzględnia spraw wytoczonych przez posiadaczy praw autorskich, na przykład wytwórnie muzyczne lub filmowe – w przypadku ich otrzymania użytkownik nie dostanie wstępnego ostrzeżenia, ale od razu długoterminowe zgłoszenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne