Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza łagodniejsze kary za łamanie regulaminu

To sprawiedliwsze dla twórców.

Opublikowane

dnia

Obecny system zgłoszeń na YouTube był często krytykowany za to, że nie dawał twórcom możliwości bronienia się przed niesłusznymi atakami na ich kanały. Teraz ma to zostać zmienione na korzyść użytkowników.

Do tej pory pojedyncze naruszenie regulaminu Społeczności YouTube skutkowało zakazem przeprowadzania transmisji na żywo przez 90 dni, a drugie – zablokowaniem możliwości wrzucania nowych filmów przez dwa tygodnie. Zgłoszenia były przyznawane bez żadnego wyjaśnienia dla twórcy, a możliwości odwołania się od nich nie należały do najbardziej niezawodnych.

Teraz YouTube chce zadbać o transparentność w procesie karania za łamanie regulaminu. Pierwsze naruszenie nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami dla kanału (oczywiście poza usunięciem materiału, który łamał reguły). Jeśli użytkownik ponownie naruszy zasady, zostanie ukarany pierwszym długoterminowym zgłoszeniem oraz tygodniowym „zamrożeniem” możliwości wrzucania nowych filmów i tworzenia transmisji na żywo. Drugie zgłoszenie wydłuży ten okres do dwóch tygodni, a trzecie wymusi usunięcie kanału. Zgłoszenia automatycznie zostaną zresetowane po 90 dniach od ich przyznania, o ile użytkownik nie naruszy w tym czasie regulaminu po raz kolejny.

Ułatwieniu ma ulec także proces odwoływania się od zgłoszeń – teraz każde z nich ma być dokładnie opisane i wyjaśnione, również pod względem sposobu apelacji. YouTube przypomina, że jedynie 2% wgrywanych materiałów łamie zasady Społeczności. Należy także zauważyć, że nowy system nie uwzględnia spraw wytoczonych przez posiadaczy praw autorskich, na przykład wytwórnie muzyczne lub filmowe – w przypadku ich otrzymania użytkownik nie dostanie wstępnego ostrzeżenia, ale od razu długoterminowe zgłoszenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne