Połącz się z nami

Newsy

YouTube wprowadza łagodniejsze kary za łamanie regulaminu

To sprawiedliwsze dla twórców.

Opublikowane

dnia

Obecny system zgłoszeń na YouTube był często krytykowany za to, że nie dawał twórcom możliwości bronienia się przed niesłusznymi atakami na ich kanały. Teraz ma to zostać zmienione na korzyść użytkowników.

Do tej pory pojedyncze naruszenie regulaminu Społeczności YouTube skutkowało zakazem przeprowadzania transmisji na żywo przez 90 dni, a drugie – zablokowaniem możliwości wrzucania nowych filmów przez dwa tygodnie. Zgłoszenia były przyznawane bez żadnego wyjaśnienia dla twórcy, a możliwości odwołania się od nich nie należały do najbardziej niezawodnych.

Teraz YouTube chce zadbać o transparentność w procesie karania za łamanie regulaminu. Pierwsze naruszenie nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami dla kanału (oczywiście poza usunięciem materiału, który łamał reguły). Jeśli użytkownik ponownie naruszy zasady, zostanie ukarany pierwszym długoterminowym zgłoszeniem oraz tygodniowym „zamrożeniem” możliwości wrzucania nowych filmów i tworzenia transmisji na żywo. Drugie zgłoszenie wydłuży ten okres do dwóch tygodni, a trzecie wymusi usunięcie kanału. Zgłoszenia automatycznie zostaną zresetowane po 90 dniach od ich przyznania, o ile użytkownik nie naruszy w tym czasie regulaminu po raz kolejny.

Ułatwieniu ma ulec także proces odwoływania się od zgłoszeń – teraz każde z nich ma być dokładnie opisane i wyjaśnione, również pod względem sposobu apelacji. YouTube przypomina, że jedynie 2% wgrywanych materiałów łamie zasady Społeczności. Należy także zauważyć, że nowy system nie uwzględnia spraw wytoczonych przez posiadaczy praw autorskich, na przykład wytwórnie muzyczne lub filmowe – w przypadku ich otrzymania użytkownik nie dostanie wstępnego ostrzeżenia, ale od razu długoterminowe zgłoszenie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne