Połącz się z nami

Newsy

Sony przedstawia specyfikację PlayStation 5

Szybsze ładowanie, zmienne częstotliwości, wsparcie dla gier z PS4.

Sony przez długi czas trzymało dokładną specyfikację swojej nowej konsoli w ścisłej tajemnicy. Chociaż różnego rodzaju przecieki i plotki dawały nam pewien wgląd w to, jakie będzie PlayStation 5, dopiero wczoraj poznaliśmy konkretne wartości liczbowe.

PS5 otrzyma ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 o maksymalnej, zmiennej częstotliwości 3,5 GHz, któremu towarzyszyła będzie karta graficzna stworzona w oparciu o technologię AMD RDNA 2 obiecująca 10,28 teraflopsów mocy, 36 jednostek obliczeniowych i zmienną częstotliwość pracy 2,23 GHz.

Konsola będzie miała 16 GB pamięci GDDR6 RAM oraz dysk SSD o nietypowej pojemności 825 GB, który zgodnie z zapowiedziami Sony ma gwarantować superszybkie ładowanie poziomów (2 GB danych w ciągu ¼ sekundy) i możliwość zapisywania tylko wybranych trybów gry. Urządzenie otrzyma również napęd 4K UHD Blu-Ray oraz wsparcie dla zewnętrznych pamięci HDD z interfejsem USB.

Wspomniane powyżej zmienne częstotliwości to kluczowa technologia wykorzystana w nowym PlayStation. Oznacza ona, że zegary procesora i karty graficznej będą zmieniały częstotliwość pracy w zależności od aktualnego zapotrzebowania na moc. Przykładowo, jeśli dana czynność będzie obciążała przede wszystkim kartę graficzną, podzespół otrzyma wsparcie w postaci niewykorzystanej mocy procesora.

Wczorajsze wystąpienie zdradziło jeszcze jeden ważny szczegół na temat PS5 – już w momencie premiery urządzenie otrzyma wsparcie dla najpopularniejszych tytułów z PS4. Na konsoli zagramy w większość gier znajdujących się na liście 100 tytułów o najdłuższym czasie gry. Na chwilę obecną Sony nie przewiduje opóźnienia premiery PlayStation 5, co oznacza, że pojawi się ona na rynku w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!