Połącz się z nami

Newsy

watchOS 7 dostępny w publicznej becie

Triumfalny powrót Map Google na smartwatcha Apple.

Do sieci trafiła właśnie publiczna wersja beta najnowszej wersji systemu watchOS. Dodaje ona kilka wyczekiwanych funkcji, na przykład monitorowanie cyklu snu. Znajdziemy w niej także dawno niewidzianą aplikację…

Otwarte wersje beta dla systemów macOS, iOS i iPadOS są na porządku dziennym, ale to pierwsza w historii watchOS publiczna „prapremiera” nowej wersji systemu operacyjnego Apple Watcha. Zmian i nowości jest wiele, a najważniejszą z nich jest dodanie funkcji monitorowania cyklu snu. Na chwilę obecną prowadzone przez nią pomiary dotyczą jedynie długości snu i nie obejmują wykrywania jego faz, ale Apple obiecuje, że w przyszłości będzie ona zbierała bardziej zaawansowane dane.

Kilka zmian wprowadzonych zostało także do aplikacji Aktywność – ta została przemianowana na Fitness i wyposażona w dokładniejsze algorytmy liczenia spalonych kalorii. Wiele osób ucieszy także fakt, że po raz pierwszy od trzech lat na watchOS pojawią się Mapy Google, które przez wielu użytkowników uznawane są za dokładniejsze od tych oferowanych przez Apple. Zegarek wzbogaci się także o funkcję wykrywania, kiedy myjemy ręce, i podpowiadania, czy na pewno robimy to wystarczająco długo.

Aby zainstalować nową wersję systemu, należy uprzednio włączyć publiczną betę iOS 14 na iPhonie sparowanym z zegarkiem. Jak zwykle w przypadku wersji beta, Apple ostrzega, że część danych może nie być wstecznie kompatybilna z nowym systemem, a zatem istnieje ryzyko ich utraty – jeśli nie jesteśmy na to gotowi, warto wstrzymać się z pobraniem watchOS 7 aż do wypuszczenia pełnej wersji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Royole prezentuje składany Flexpai 2

Newsy

Znamy wymagania sprzętowe Cyberpunka 2077 na PC

Newsy

TikTok wciąż będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!