Połącz się z nami

Newsy

Skype uruchamia udostępnianie ekranu w wersji mobilnej

Funkcja już na Androidzie i iOS.

Opublikowane

dnia

Udostępnianie ekranu jest w niektórych sytuacjach nieocenione, na przykład wtedy, gdy musimy pomóc bliskim w rozwiązaniu problemu technicznego na odległość. Teraz będzie ono dostępne także w mobilnej wersji Skype.

Aby skorzystać z udostępniania ekranu podczas wideorozmowy, użytkownicy mobilnego Skype’a muszą otworzyć menu znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać stosowną opcję. Pojawi się okienko, w którym będzie można zaznaczyć, które otwarte w tle aplikacje powinny być widoczne dla rozmówcy. Gdy funkcja jest aktywna, Skype będzie wyświetlał stosowne powiadomienie. Aby zakończyć udostępnianie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć ekran.

Oprócz tego udogodnienia aplikacja mobilna Skype otrzymała nowy interfejs. Jest on prostszy i mniej rzuca się w oczy, co ma zapobiec rozpraszaniu uwagi użytkowników. Jego elementy można ukryć, naciskając na ekran podczas rozmowy, i następnie przywołać w ten sam sposób.

Możliwość podejrzenia tego, co dzieje się na ekranie rozmówcy, spodoba się przede wszystkim osobom, które często prowadzą służbowe wideokonferencje. Za pomocą mobilnego Skype’a będą mogły przeprowadzić zdalne prezentacje lub podzielić się ze wspólnikami ważnymi danymi. Nowa funkcja przyda się także do rozwiązywania problemów technicznych. Udostępnianie ekranu trafi na urządzenia z Androidem 6.0 i wyższym oraz 12 i wyższym w ciągu kilku następnych dni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne