Połącz się z nami

Technologie

Skype uruchamia udostępnianie ekranu w wersji mobilnej

Funkcja już na Androidzie i iOS.

Opublikowane

dnia

Udostępnianie ekranu jest w niektórych sytuacjach nieocenione, na przykład wtedy, gdy musimy pomóc bliskim w rozwiązaniu problemu technicznego na odległość. Teraz będzie ono dostępne także w mobilnej wersji Skype.

Aby skorzystać z udostępniania ekranu podczas wideorozmowy, użytkownicy mobilnego Skype’a muszą otworzyć menu znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać stosowną opcję. Pojawi się okienko, w którym będzie można zaznaczyć, które otwarte w tle aplikacje powinny być widoczne dla rozmówcy. Gdy funkcja jest aktywna, Skype będzie wyświetlał stosowne powiadomienie. Aby zakończyć udostępnianie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć ekran.

Oprócz tego udogodnienia aplikacja mobilna Skype otrzymała nowy interfejs. Jest on prostszy i mniej rzuca się w oczy, co ma zapobiec rozpraszaniu uwagi użytkowników. Jego elementy można ukryć, naciskając na ekran podczas rozmowy, i następnie przywołać w ten sam sposób.

Możliwość podejrzenia tego, co dzieje się na ekranie rozmówcy, spodoba się przede wszystkim osobom, które często prowadzą służbowe wideokonferencje. Za pomocą mobilnego Skype’a będą mogły przeprowadzić zdalne prezentacje lub podzielić się ze wspólnikami ważnymi danymi. Nowa funkcja przyda się także do rozwiązywania problemów technicznych. Udostępnianie ekranu trafi na urządzenia z Androidem 6.0 i wyższym oraz 12 i wyższym w ciągu kilku następnych dni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne