Połącz się z nami

Technologie

Skype uruchamia udostępnianie ekranu w wersji mobilnej

Funkcja już na Androidzie i iOS.

Opublikowane

dnia

Udostępnianie ekranu jest w niektórych sytuacjach nieocenione, na przykład wtedy, gdy musimy pomóc bliskim w rozwiązaniu problemu technicznego na odległość. Teraz będzie ono dostępne także w mobilnej wersji Skype.

Aby skorzystać z udostępniania ekranu podczas wideorozmowy, użytkownicy mobilnego Skype’a muszą otworzyć menu znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać stosowną opcję. Pojawi się okienko, w którym będzie można zaznaczyć, które otwarte w tle aplikacje powinny być widoczne dla rozmówcy. Gdy funkcja jest aktywna, Skype będzie wyświetlał stosowne powiadomienie. Aby zakończyć udostępnianie, wystarczy dwukrotnie nacisnąć ekran.

Oprócz tego udogodnienia aplikacja mobilna Skype otrzymała nowy interfejs. Jest on prostszy i mniej rzuca się w oczy, co ma zapobiec rozpraszaniu uwagi użytkowników. Jego elementy można ukryć, naciskając na ekran podczas rozmowy, i następnie przywołać w ten sam sposób.

Możliwość podejrzenia tego, co dzieje się na ekranie rozmówcy, spodoba się przede wszystkim osobom, które często prowadzą służbowe wideokonferencje. Za pomocą mobilnego Skype’a będą mogły przeprowadzić zdalne prezentacje lub podzielić się ze wspólnikami ważnymi danymi. Nowa funkcja przyda się także do rozwiązywania problemów technicznych. Udostępnianie ekranu trafi na urządzenia z Androidem 6.0 i wyższym oraz 12 i wyższym w ciągu kilku następnych dni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne