SOCJAL
Do góry

Google rezygnuje z budowy własnego samochodu

Firma zdecydowała się obrać bardziej praktyczną drogę.

Google już od dawna stara się rozgryźć kod samoprowadzącego się samochodu i trzeba przyznać, że jest bliżej tego celu niż jakikolwiek inny producent. Teraz jednak Alphabet, czyli firma matka dla Google, najprawdopodobniej chce wykonać krok do tyłu rezygnując z produkcji własnego pojazdu.

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, że będziecie relaksować się w samochodzie Google, którzy dowiezie was bezpiecznie z punktu A do B, to chyba musicie zweryfikować swoje plany, gdyż zdaniem serwisu The Informant Alphabet zamyka projekt motoryzacyjny Google. Zamiast planowanego na 2020 rok samochodu firma zdecydowała się obrać bardziej praktyczną drogę i będzie implementować swój system w samochodach innych doświadczonych marek. Tym sposobem wkład Google będzie się ograniczał do instalacji odpowiednich czujników i oprogramowania.

Dotychczasowe zmagania Google z pomysłem na samochód bez kierowcy pozwoliły flocie tego producenta zgromadzić dane z przejechanych w sumie 3,2 mln km w ciągu ostatnich 8 lat. W tym czasie samochody te miały tylko kilka małych stłuczek, z których w zasadzie żadna nie była ich winą i pomogły rozpocząć proces zmian w prawie komunikacyjnym, które będzie z czasem dopasowywane do tego typu pojazdów. Z całą pewnością Google będzie kontynuować rozwój swojego systemu, ale nie spodziewajmy się zobaczyć w najbliższej przyszłości samochodu marki Google.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy