Połącz się z nami

Technologie

Netflix testuje nowe funkcje w mobilnej aplikacji

Wygodny dostęp do trailerów, materiałów dodatkowych i przypomnień.

Opublikowane

dnia

Czasami zdarza mi się przeglądać katalog na Netfliksie, szukając czegoś do obejrzenia, ale w końcu nie decyduję się na nic. Już niedługo do mobilnej wersji serwisu streamingowego trafi opcja Extras, która ma ułatwić użytkownikom odkrywanie interesujących ich filmów i seriali.

Zakładka Extras pojawi się na dolnym pasku w aplikacji – na razie dostęp do nie ma jedynie niewielka grupa testowa. Nowy dział będzie zawierał dodatkowe materiały z dostępnych lub nadchodzących produkcji Netfliksa: zdjęcia, zwiastuny i inne formy promocyjne. W Extras pojawią się informacje na temat filmów i seriali, których jeszcze nie obejrzeliśmy, lub tych, których seans już zakończyliśmy – w tym drugim przypadku aplikacja poinformuje nas o tym, kiedy wyjdzie kolejna seria. Z poziomu zakładki będzie można także ustawiać przypomnienia o nowym odcinku oraz polecać produkcje znajomym poprzez różne inne kanały – Messengera, Instagram czy Twittera.

Po nowej zakładce będziemy poruszać się trochę inaczej niż po reszcie aplikacji mobilnej Netflix. Projektanci postawili tutaj na przeglądanie inspirowane Instagramem, gdzie aby odkryć nową zawartość można przewijać posty w nieskończoność. Jeśli taki sposób poznawania biblioteki serwisu streamingowego przypadnie do gustu użytkownikom z grupy testowej, na pewno na dobre zagości on w aplikacji mobilnej. Z drugiej strony, nowy tryb wciąż nie wyeliminował niezbyt lubianego automatycznego odtwarzania trailerów – miejmy nadzieję, że i ten element w końcu ulegnie zmianie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne