Połącz się z nami

Technologie

Netflix testuje nowe funkcje w mobilnej aplikacji

Wygodny dostęp do trailerów, materiałów dodatkowych i przypomnień.

Opublikowane

dnia

Czasami zdarza mi się przeglądać katalog na Netfliksie, szukając czegoś do obejrzenia, ale w końcu nie decyduję się na nic. Już niedługo do mobilnej wersji serwisu streamingowego trafi opcja Extras, która ma ułatwić użytkownikom odkrywanie interesujących ich filmów i seriali.

Zakładka Extras pojawi się na dolnym pasku w aplikacji – na razie dostęp do nie ma jedynie niewielka grupa testowa. Nowy dział będzie zawierał dodatkowe materiały z dostępnych lub nadchodzących produkcji Netfliksa: zdjęcia, zwiastuny i inne formy promocyjne. W Extras pojawią się informacje na temat filmów i seriali, których jeszcze nie obejrzeliśmy, lub tych, których seans już zakończyliśmy – w tym drugim przypadku aplikacja poinformuje nas o tym, kiedy wyjdzie kolejna seria. Z poziomu zakładki będzie można także ustawiać przypomnienia o nowym odcinku oraz polecać produkcje znajomym poprzez różne inne kanały – Messengera, Instagram czy Twittera.

Po nowej zakładce będziemy poruszać się trochę inaczej niż po reszcie aplikacji mobilnej Netflix. Projektanci postawili tutaj na przeglądanie inspirowane Instagramem, gdzie aby odkryć nową zawartość można przewijać posty w nieskończoność. Jeśli taki sposób poznawania biblioteki serwisu streamingowego przypadnie do gustu użytkownikom z grupy testowej, na pewno na dobre zagości on w aplikacji mobilnej. Z drugiej strony, nowy tryb wciąż nie wyeliminował niezbyt lubianego automatycznego odtwarzania trailerów – miejmy nadzieję, że i ten element w końcu ulegnie zmianie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Toyota prezentuje odświeżony model Mirai

Samochód zasilany ulepszonymi ogniwami wodorowymi.

Opublikowane

dnia

Wdrożenie i rozpowszechnienie paliw alternatywnych jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed rynkiem motoryzacji. Toyota Mirai była pierwszym komercyjnym samochodem zasilanym ogniwami wodorowymi. W pięć lat od premiery technologia powraca w udoskonalonym wydaniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne