Połącz się z nami

Newsy

Netflix testuje nowe funkcje w mobilnej aplikacji

Wygodny dostęp do trailerów, materiałów dodatkowych i przypomnień.

Czasami zdarza mi się przeglądać katalog na Netfliksie, szukając czegoś do obejrzenia, ale w końcu nie decyduję się na nic. Już niedługo do mobilnej wersji serwisu streamingowego trafi opcja Extras, która ma ułatwić użytkownikom odkrywanie interesujących ich filmów i seriali.

Zakładka Extras pojawi się na dolnym pasku w aplikacji – na razie dostęp do nie ma jedynie niewielka grupa testowa. Nowy dział będzie zawierał dodatkowe materiały z dostępnych lub nadchodzących produkcji Netfliksa: zdjęcia, zwiastuny i inne formy promocyjne. W Extras pojawią się informacje na temat filmów i seriali, których jeszcze nie obejrzeliśmy, lub tych, których seans już zakończyliśmy – w tym drugim przypadku aplikacja poinformuje nas o tym, kiedy wyjdzie kolejna seria. Z poziomu zakładki będzie można także ustawiać przypomnienia o nowym odcinku oraz polecać produkcje znajomym poprzez różne inne kanały – Messengera, Instagram czy Twittera.

Po nowej zakładce będziemy poruszać się trochę inaczej niż po reszcie aplikacji mobilnej Netflix. Projektanci postawili tutaj na przeglądanie inspirowane Instagramem, gdzie aby odkryć nową zawartość można przewijać posty w nieskończoność. Jeśli taki sposób poznawania biblioteki serwisu streamingowego przypadnie do gustu użytkownikom z grupy testowej, na pewno na dobre zagości on w aplikacji mobilnej. Z drugiej strony, nowy tryb wciąż nie wyeliminował niezbyt lubianego automatycznego odtwarzania trailerów – miejmy nadzieję, że i ten element w końcu ulegnie zmianie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Lipiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Kompletny przewodnik: Nauka gry na klawiszach

Publikacje

WarnerMedia rezygnuje z HBO GO w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Czerwiec w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!