Połącz się z nami

Newsy

Nowy Google Chrome wydłuży czas działania laptopa na baterii

Aktualizacja, na którą wszyscy czekamy.

Przeglądarka internetowa Google Chrome słynie ze swojej zdolności do pożerania naszych zasobów na komputerze, a co za tym idzie, skracania żywotności baterii na laptopach. Jeśli jednak wszystko dobrze pójdzie to już niedługo w nasze ręce trafi aktualizacja, która w idealnych warunkach wydłuży czas pracy na baterii o 2 godziny.

Jak donosi serwis TheWindowsClub eksperymentalna wersja Chrome 86 wyłącza procesy w zakładkach, które mamy w tle. Konkretnie wyłączone zostają wszelkie timery, trackery i sprawdzanie położenia kursora. Jak się okazuje takie zabiegi mają znaczy wpływ na ilość pobieranej energii. Według Google w czasie przeprowadzonych testów przy 36 zakładkach z załadowanymi stronami i jednej aktywnej pustej, udało się zaoszczędzić 2 godziny pracy na baterii. Co prawda taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny, ale nawet przy odtwarzaniu filmów na YouTube w podobnym układzie uratowano 36 minut.

Rzeczona wersja Chrome 86 jest póki co w fazie wczesnych testów i nie wiadomo jeszcze czy trafi jako oficjalna aktualizacja do naszych komputerów. Z pewnością jednak wielu użytkowników przeglądarki Google by sobie tego bardzo życzyło, gdyż bezpośrednia konkurencja od Apple i Microsoftu nadal bije pod tym względem produkt Google na łeb.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Donald Trump blokuje możliwość transakcji z WeChat i ByteDance

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Unpacked 2020: kolejne nowości od Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!