Połącz się z nami

Newsy

Serwisy streamingowe w Europie z większą ilością treści lokalnych

Netflix, Amazon Prime i inne międzynarodowe VoD bardziej europejskie?

Opublikowane

dnia

Jesteście znudzeni ilością amerykańskich superprodukcji na Netfliksie? Najprawdopodobniej nie, ale Unia Europejska jest. Opracowywane właśnie prawo wymusi na serwisach VoD zamieszczanie i promowanie większej ilości europejskich filmów, seriali i programów telewizyjnych.

Według Komisji Europejskiej nowe prawo ma zachęcić konsumentów z Europy do poznawania lokalnych produkcji, a także ułatwić działalność twórcom ze Starego Kontynentu. Serwisy takie jak Netflix, Showmax czy Amazon Prime Video od tej pory będą musiały dopilnować, aby przynajmniej 30 procent ich biblioteki dostępnej w krajach UE było wypełnione zawartością produkcji europejskiej. Aby wypełnić normy konieczny będzie zakup licencji na lokalne seriale i filmy lub tworzenie własnych produkcji w porozumieniu z europejskimi instytutami filmowymi. Oprócz umieszczenia produkcji w bibliotece serwisy będą musiały zadbać o ich odpowiednie promowanie.

Nowe prawo najprawdopodobniej wejdzie w życie już w grudniu. Od momentu jego ogłoszenia państwa członkowskie będą miały 20 miesięcy na przyjęcie ustaleń i zdecydowanie, czy chcą one lokalnie zwiększyć udział własnej zawartości do 40 procent. Kraje określą również zasady licencjonowania istniejącej zawartości i procedury nawiązywania współpracy z serwisami streamingowymi w zakresie produkcji nowych filmów i seriali.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne