Połącz się z nami

Publikacje

Satyra na właścicielkę smartfona

Opublikowane

dnia

Kupiłam nowy gadżet. Koszmar. Ja, która przywiązuję się do telefonów i samochodów jak do ludzi. Poważnie, z ostatnim autem rozstawałam się prawie 2 lata. Wybrałam nowe, gdy poprzednie już prawie się łamało, a w jednym z sześciu cylindrów było krytycznie niskie ciśnienie. Co zrobić, dziwna alokacja emocji i już, bo człowiek zapanuje nad tym? Nie ja. Niektóre przedmioty i miejsca maja duszę, i już. Swoją drogą, jakżeby inaczej traktować telefon, skoro się z nim sypia? Poza tym, od częstej wymiany modeli na nowsze, odpychało mnie tradycyjne przekonanie, że telefon ma służyć do telefonowania, a nie do wszechrzeczy. Życie jednak, weryfikuje światopogląd, krótko mówiąc: zaopatrzyłam się w smartfona.

Dzień pierwszy. Nie odzywałam się do niego wcale. Akuratnio, zdarzyło się, że nikt nie dzwonił, ja też nie zaczepiałam go dotykiem. Wzrokiem owszem, ale patrzyłam nieufnie, niewerbalnie wysyłając komunikat o wydźwięku: po co żeś przylazł. Tak, tak, sama wybrałam, ale czarne to takie, ogromne, w ręku dziwnie leży. Poprzedni telefon też był wszystkomający, porządna firma. Ten też jest porządny, podobno lepszy niż konkurencyjnej korporacji. Przy wyborze, kierowałam się opiniami grup używających smartfonów dwóch wybranych producentów, jak i porównaniami znalezionymi w sieci.

Dzień drugi. Zadzwonił obcy numer. Jaka Ania?! Ania przepraszam cię. Miałam tylko kontakty zapisane na karcie SIM, czyli gdzieś sprzed 10. lat, gdy jeszcze zapisywałam na karcie, nie w telefonie. Tego wieczoru uczciwie postanowiłam wgrać listę znajomych, wzięłam aparat do ręki i po przejrzeniu mnogości aplikacji ? zasnęłam. Zwykle, naturalnie wbijam się we wszelkie nowości, węszę za nowymi technologiami, czytam, rozmawiam? Dużym zaskoczeniem dla mnie było to, że nie miałam parcia, by poznać własny telefon. By niewyobrażalnie cieszyć się nim, hołubić. Może to jakaś forma żałoby po starym? Noszę go jeszcze w torebce ? w razie czego, bo nie wszystkie informacje przekopiowałam. Chyba, że sobie wmawiam.

Dzień trzeci. Prawie spóźniłam się do pracy, budzik nie zadzwonił. Nie zaspał, nie nawalił, a tylko ustawienia czasu w aparacie falowały, różnica godziny, czasem dwóch, co potem pilnie przyobserwowałam? Siłą rzeczy znalazłam opcję uaktualniania z sieci, odhaczyłam. Wieczorem skopiowałam listę kontaktową, nadałam znajomym twarze, połączyłam profi le ze społecznościowymi. Podobało mi się coraz bardziej.

Dzień czwarty. Zaczęłam go namiętnie dotykać. Bo on dotykowy jest. Znaczy, czy lubi ? nie wiem, ale ekran ma pojemnościowy, trywialnie mówiąc ? do macania przystosowany. Zrozumiałam, że jest bardzo wrażliwy i trzeba na niego uważać. Owszem, można z nim pogadać, w pokoju ustawień, żeby zmienił nastawienie, ale po co? Komu potrzebny taki, którego trzeba mocno naciskać, by w końcu coś zrobił?

Dzień piąty. Wpisałam co bądź, czyli ?shhsgshs? w pole A1 programu kalkulacyjnego, i z premedytacją porzuciłam ? nie pytał czy ma mnie pamiętać. Wróciłam ? pamiętał.

Dni lecą. Oko też ma dobre, pięknie zatrzymuje kadry. Dzwonek ścisza się, gdy podnoszę aparat, informuje mnie wibracją, gdy ktoś odbierze połączenie. Ma wewnętrzną antenę GPS, cyfrowy kompas, router Wi-Fi, pewnie jak dobrze poszukam to i korkociąg się znajdzie. Nic tylko go pokochać. Ech, znowu to samo, a potem trzeba będzie rzucić. Cóż, taki lajf. Na Ju Tjubie można obejrzeć, że ta marka ? położona na grillu i podpalona, działa najdłużej. A to ważne, bo zapowiadają koniec świata. Aparat do piekła jak znalazł.

Wrocławianka, introwertyczka, autorka "Poradnika sympatycznego" - humorystycznego pseudoporadnika o relacjach damsko-męskich.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne