Połącz się z nami

Newsy

Samsung Sero – pionowy telewizor

Obracany w płaszczyźnie 90 stopni.

Opublikowane

dnia

Niektóre aplikacje natywnie nagrywają filmy w orientacji pionowej. Koneserzy tego typu zawartości nie muszą już rezygnować z najwyższej wygody oglądania nagrań dzięki obracanemu telewizorowi Samsung Sero.

Sero to 43-calowy telewizor QLED wykorzystujący technologię Quantum Dot. Jego specyfikacja na pierwszy rzut oka nie brzmi rewolucyjnie: dźwięk surround 4.1, głośniki o mocy 60 W, Tryb Ambient i wsparcie dla Bixby’ego – Samsung nie podał więcej szczegółów dotyczących sprzętu.

Najciekawszym elementem urządzenia jest jednak jego podstawka, a właściwie sposób, w jaki łączy się ona z ekranem. Telewizor umieszczony został na zawiasie o zakresie pracy 90 stopni. Pozwala on na przekręcenie wyświetlacza ze standardowej, poziomej orientacji do typowej dla smartfonów konfiguracji pionowej. Sero może być następnie sparowany bezpośrednio z telefonem za pomocą technologii NFC, a zawartość bezpośrednio strumieniowana.

Według Samsunga telewizor został zaprojektowany z myślą o przedstawicielach generacji millenialsów. To kolejny po The Frame i The Serif model z lifestyle’owej serii urządzeń, które mają jednocześnie zdobić przestrzeń życiową i dostarczać wysokiej jakości obrazu. Sero trafi do sprzedaży w maju – póki co wiadomo, że ukaże się on na koreańskim rynku w cenie 1,89 mln KRW (ok. 6 210 PLN). To, czy zobaczymy go także w Europie, na razie pozostaje tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość na Igrzyskach Olimpijskich 2020 r.

Dodatkowe informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym ułatwią śledzenie zmagań.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odsłaniane są towarzyszące jej technologie. Intel i Alibaba zaproponowali właśnie nową technologię śledzenia sportowców w 3D, która urozmaici transmisje na żywo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Vision Mercedes Simplex – nietypowy koncept

Oparty na modelu 35 PS z 1901 roku.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne kojarzą nam się przeważnie z supernowoczesnymi pojazdami przyszłości, ale w przypadku Vision Mercedes Simplex inspiracja pochodzi sprzed ponad stulecia. Odpowiada on na palące pytanie, jak wyglądałyby pierwsze, klasyczne samochody w nowoczesnym kontekście.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne