Połącz się z nami

Newsy

HTC Vive Focus Plus – nowy headset VR dla firm

Z lepszymi kontrolerami i wewnętrznym śledzeniem ruchów głowy.

Opublikowane

dnia

Targi MWC jeszcze się nie zaczęły, ale znamy już sporo urządzeń, które zostaną na ich zaprezentowane. Jednym z nich będzie nowy headset HTC Vive Focus Plus, zaprojektowany przede wszystkim dla klientów biznesowych.

Vive Focus Plus to następca wydanego w zeszłym roku Vive Focus. Urządzenie wyposażone zostało w ulepszone kontrolery – zamiast pojedynczego o trzech stopniach swobody mamy tutaj dwa ultradźwiękowe kontrolery obsługujące aż sześć stopni swobody i wyposażone w joystick rozpoznający różne poziomy nacisku. Dzięki temu będą one dawały możliwość bardziej precyzyjnego sterowania. Ulepszone zostały także soczewki, które teraz redukują rozpraszanie się światła i powstawanie odbłysków. Headset pozostał bezprzewodowy, a wszystkie trackery znajdują się wewnątrz gogli. Również jego specyfikacja jest taka sama, jak w Vive Focus – jego sercem jest Snapdragon 835, a ekran to wciąż AMOLED o rozdzielczości 2 880 x 1 600.

Headset przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań biznesowych. Można wykorzystywać go podczas interaktywnych szkoleń i prezentacji produktów. Sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku, a jego cena jest jeszcze nieznana. To nie jedyna nowość VR od HTC, na którą czekamy. W tym roku światło dzienne powinien ujrzeć Vive Cosmos, czyli high-endowy, bezprzewodowy zestaw gamingowy o wewnętrznym systemie śledzenia ruchów głowy. Na razie HTC pokazało tylko jego podświetlane kontrolery – podświetlenie ma pełnić nie tylko funkcję ozdobnika, ale także pomagać w ich dokładniejszym śledzeniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne