Połącz się z nami

Technologie

Rozpoczynają się targi IFA 2019

Najnowsze smartfony, laptopy, gadżety audio i wiele innych ciekawostek.

Opublikowane

dnia

Kolejny rok, kolejna edycja targów IFA w Berlinie. Ich historia sięga 1924 roku i przewija się w niej wiele przełomowych odkryć, w tym pierwszy system telewizyjny, magnetofon czy osobisty odtwarzacz kaset. Czy te zaprezentowane w tym roku mają szansę na dołączenie do tego panteonu?

Oficjalne otwarcie IFA 2019 zapowiedziane jest na 6 września, ale pierwsi wystawcy prezentują swoje nowości już od wczoraj – jutro będą mogli zobaczyć je pierwsi odwiedzający. Wśród producentów, którzy zapowiedzieli swoje konferencje prasowe, znaleźli się Samsung, Asus, HMD, Acer i wiele innych.

Jakich gadżetów możemy się po nich spodziewać? Na pewno telefonów z kategorii „do zadań specjalnych” – składanych, wyposażonych w modemy 5G, gamingowych. IFA to także dobra okazja do zaprezentowania najciekawszych nowości z kategorii laptopów; w tym roku na pewno zobaczymy urządzenia z kartami graficznymi zdolnymi do ray-tracingu. Poza tym w Berlinie na pewno pojawią się inteligentne gadżety do domu wyposażone w obsługę wirtualnych asystentów oraz sprzęty z kategorii „ciekawe, ale niepraktyczne”, na przykład zaawansowane stanowiska do grania. Już nie możemy się doczekać poznania wszystkich tych nowości!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne