Połącz się z nami

Technologie

Qualcomm prezentuje nowe produkty z linii Snapdragon

865 dla flagowców, 765 dla średniaków, 5G dla wszystkich.

Opublikowane

dnia

Nadszedł czas, by poznać procesory, które znajdziemy w większości przyszłorocznych flagowców: rodzina Snapdragon właśnie powiększyła się o kilka nowych propozycji. Podczas konferencji Qualcomm zaprezentował także kolejną edycję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych.

Mimo powszechnym przewidywaniom, Snapdragon 865 nie będzie miał wbudowanego układu 5G. Zamiast tego Qualcomm planuje sprzedawać go w komplecie z zewnętrznym modemem Snapdragon X55 5G. Decyzja ta prawdopodobnie jest podyktowana faktem, że rozwój 5G postępuje dość powoli, co skłania część producentów do tworzenia wersji flagowców wyposażonych jedynie w modem LTE. W trakcie produkcji mogą oni po prostu nie wkładać dodatkowego modemu do telefonu, co pozwoli obniżyć cenę wersji 4G. Na razie Qualcomm nie zdradził specyfikacji podzespołu, ale obiecuje niezrównaną wydajność i moc, a także wsparcie dla sztucznej inteligencji.

Na niższej półce czeka na nas kolejna niespodzianka – procesory z serii Snapdragon 765 będą miały zintegrowany modem 5G. Nie jest to co prawda topowy układ X55, ale nieco wolniejszy X52, jednak wystarczy on, by wprowadzić 5G do tańszych smartfonów; w mijającym roku było ono domeną flagowców. Snapdragon 765 będzie ponadto dostępny w wersji 765G, zoptymalizowanej do mobilnego grania i najprawdopodobniej wyposażonej w lepszy układ graficzny.

Pierwsze urządzenia działające na nowych procesorach poznamy już wkrótce, ale na tym nie kończą się premiery od Qualcomm. Wśród nowości znalazła się bowiem także najnowsza generacja ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych 3D Sonic. Tym razem nosi on przydomek Max, jest bowiem 17 razy większy od poprzednika. Większa powierzchnia umożliwi rozpoznawanie dwóch odcisków palców naraz oraz identyfikację całego odcisku, a nie tylko jego fragmentu; według Qualcomm wyeliminuje to błędy związane z przezroczystymi foliami ochronnymi, potrafiącymi zaburzyć działanie czytnika. Brzmi ciekawie, ale nie wiemy jeszcze, którzy producenci skorzystają z 3D Sonic Max.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne