Połącz się z nami

Technologie

Polski dystrybutor elektroniki Goclever ogłasza upadłość

Wiąże się z tym także zamknięcie serwisu gwarancyjnego.

Opublikowane

dnia

Polska firma Goclever, która zajmowała się dystrybucją taniego sprzętu elektronicznego, oficjalnie ogłosiła swoją upadłość. Oznacza to ograniczenie dostępności ich produktów, a także utrudniony dostęp do serwisu gwarancyjnego.


Goclever zajmował się dystrybuowaniem na polski rynek różnego rodzaju niedrogiej elektroniki – w portfolio firmy znajdowały się smartfony, tablety, kamerki samochodowe, deskorolki i hulajnogi elektryczne, produkty smart home, gadżety audio i wiele, wiele więcej produktów. Przeważnie były to urządzenia o niewygórowanej specyfikacji, chociaż znajdowały się tam także droższe i bardziej wydajne sprzęty. Chociaż oficjalny powód zakończenia działalności nie został podany, można przypuszczać, że chodzi o przegranie konkurencji z producentami taniej elektroniki z Chin, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

W chwili pisania niniejszego artykułu sklep internetowy Goclever wciąż istnieje, jednak pojawiła się w nim niepokojąca informacja. Upadłość pociągnęła bowiem za sobą zamknięcie serwisu gwarancyjnego, co może utrudnić klientom dochodzenie swoich praw w przypadku, gdy sprzęt się zepsuje. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie firmy, wszystkie produkty naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów. Te, które nie zostały naprawione, będą odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże z możliwością dochodzenia zwrotu pieniędzy. Procedura uzyskania zwrotu, jak to w przypadku procesów o upadłość, będzie skomplikowana, a na jej rozpoczęcie należy poczekać do oficjalnego obwieszczenia o upadłości spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne