Połącz się z nami

Technologie

Google Pixel 4 ze sterowaniem bezdotykowym i odblokowywaniem przy pomocy twarzy

Wykorzysta technologię Google Soli.

Opublikowane

dnia

Google postanowiło zdradzić kilka nowych szczegółów dotyczących swojego tegorocznego flagowca. Znamy już wygląd tylnej części Pixela 4, teraz poznaliśmy kluczowe technologie zastosowane w nowym smartfonie.

Są one oparte na Google Soli, czyli technologii radarowego wykrywania ruchu, która po raz pierwszy została zaprezentowana w 2016 roku. Na potrzeby smartfona jest ona zaprojektowana w taki sposób, żeby rejestrować nawet niezbyt duże ruchy, co w praktyce pozwala na sterowanie telefonem bez dotykania ekranu, jedynie wykonując nad jego wyświetlaczem stosowne gesty. Pozwolą one na przykład przełączyć odtwarzaną piosenkę lub odebrać połączenie bez konieczności wzięcia telefonu do ręki. W momencie premiery telefonu Google Soli ma być dostępne jedynie w niektórych wybranych krajach, a jego zasięg będzie stopniowo rozszerzany.

Poza sterowaniem za pomocą bezdotykowych gestów, Pixel 4 otrzyma także odblokowywanie przy pomocy twarzy. Ma ono przypominać to zastosowane w najnowszych urządzeniach Apple, bez przyciskania dodatkowych przycisków, a jedynie poprzez wzięcie telefonu do ręki i umieszczenie go na wprost twarzy. Google jest na tyle pewne bezpieczeństwa tego systemu, że umożliwi „twarzową” autoryzację płatności i logowanie do aplikacji; wszystkie dane dotyczące rozpoznawania twarzy będą zresztą przechowywane na dedykowanym czipie bezpieczeństwa Titan M, a nie zewnętrznych serwerach. Co ciekawe, aby dopracować system Google przeprowadziło badania wśród przechodniów na ulicach amerykańskich miast. W zamian za zdjęcie ich twarzy otrzymywali 5-dolarowy voucher do Starbucksa lub… Amazonu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Escobar Fold 1 – składany telefon od brata narkotykowego lorda

Wytrzymalszy od Galaxy Fold, tańszy od iPhone’a.

Opublikowane

dnia

Do składanej rewolucji dołącza kolejny producent, tym razem dość niespodziewany. Kto bowiem wpadłby na to, że brat jednego z najbardziej wpływowych narkotykowych bossów Ameryki Południowej, Pablo Escobara, uraczy technologiczny świat składanym smartfonem?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Qualcomm prezentuje nowe produkty z linii Snapdragon

865 dla flagowców, 765 dla średniaków, 5G dla wszystkich.

Opublikowane

dnia

Nadszedł czas, by poznać procesory, które znajdziemy w większości przyszłorocznych flagowców: rodzina Snapdragon właśnie powiększyła się o kilka nowych propozycji. Podczas konferencji Qualcomm zaprezentował także kolejną edycję swojego ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne