Połącz się z nami

Technologie

Google Pixel 4 ze sterowaniem bezdotykowym i odblokowywaniem przy pomocy twarzy

Wykorzysta technologię Google Soli.

Opublikowane

dnia

Google postanowiło zdradzić kilka nowych szczegółów dotyczących swojego tegorocznego flagowca. Znamy już wygląd tylnej części Pixela 4, teraz poznaliśmy kluczowe technologie zastosowane w nowym smartfonie.

Są one oparte na Google Soli, czyli technologii radarowego wykrywania ruchu, która po raz pierwszy została zaprezentowana w 2016 roku. Na potrzeby smartfona jest ona zaprojektowana w taki sposób, żeby rejestrować nawet niezbyt duże ruchy, co w praktyce pozwala na sterowanie telefonem bez dotykania ekranu, jedynie wykonując nad jego wyświetlaczem stosowne gesty. Pozwolą one na przykład przełączyć odtwarzaną piosenkę lub odebrać połączenie bez konieczności wzięcia telefonu do ręki. W momencie premiery telefonu Google Soli ma być dostępne jedynie w niektórych wybranych krajach, a jego zasięg będzie stopniowo rozszerzany.

Poza sterowaniem za pomocą bezdotykowych gestów, Pixel 4 otrzyma także odblokowywanie przy pomocy twarzy. Ma ono przypominać to zastosowane w najnowszych urządzeniach Apple, bez przyciskania dodatkowych przycisków, a jedynie poprzez wzięcie telefonu do ręki i umieszczenie go na wprost twarzy. Google jest na tyle pewne bezpieczeństwa tego systemu, że umożliwi „twarzową” autoryzację płatności i logowanie do aplikacji; wszystkie dane dotyczące rozpoznawania twarzy będą zresztą przechowywane na dedykowanym czipie bezpieczeństwa Titan M, a nie zewnętrznych serwerach. Co ciekawe, aby dopracować system Google przeprowadziło badania wśród przechodniów na ulicach amerykańskich miast. W zamian za zdjęcie ich twarzy otrzymywali 5-dolarowy voucher do Starbucksa lub… Amazonu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne