Połącz się z nami

Newsy

Pierwszy gameplay gry Cyberpunk 2077

48 minut futurystycznego RPG od CD Projekt RED.

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Projekt RED, była niemal niezauważalna na tegorocznym Gamescomie. Na szczęście deweloperzy nie pozostawili fanów z niczym i podczas specjalnej audycji na Twitchu pokazali 48-minutowy gameplay tego klimatycznego RPG.

Udostępniona graczom scena rozgrywała się na początku fabuły i przedstawiała jedną z możliwych dróg ukończenia jednej z pierwszych misji. Podczas zaprezentowanego fragmentu gry widzowie mieli szansę zobaczyć, jak w praktyce działa system tworzenia i rozwoju bohatera, dialogi i podejmowanie decyzji oraz walka z wrogami. Na każdym kroku deweloperzy podkreślali, że decyzje gracza wpłyną na to, jak dalej potoczy się opowieść gracza – zrażenie do siebie jednej z frakcji może przykładowo spowodować, że jej członkowie zaatakują postać podczas eksploracji Night City lub wpłynąć na rozwiązanie innych misji.

Wiele okrzyków zachwytu wśród graczy wywołało właśnie samo miasto, w którym osadzona jest fabuła. Na udostępnionym gameplayu zapiera ono dech w piersiach. Widzowie chwalili mnóstwo różnorodnych NPC-ów i zakątków, w które można zajrzeć, kolorowe i pełne życia scenerie oraz niesamowity klimat. Swobodną eksplorację można prowadzić pieszo lub za pomocą futurystycznego auta. CD Projekt RED pokazał także iście strzelankowy system walki oraz kilka zaawansowanych umiejętności bojowych, które w pełni zaprezentowały moc silnika zniszczeń.  

Cyberpunk 2077 to gra oparta na znanym systemie RPG Cyberpunk 2020, a twórcy z CDPR wielokrotnie wspominali, że ich ambicją jest oddanie klimatu papierowej sesji w formie tytułu wideo. Jednocześnie zaznaczyli oni, że zaprezentowany gameplay pochodzi z wczesnej wersji gry i wiele elementów może ulec zmianie. Data premiery Cyberpunk 2077 jest jeszcze nieznana.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!