Połącz się z nami

Newsy

Pierwsza beta Androida Q już dostępna

Na razie tylko dla użytkowników smartfonów Google Pixel.

Opublikowane

dnia

Następca Androida 9.0 Pie nie jest jeszcze gotowy do zaprezentowania wszystkim użytkownikom, ale jego wersja beta została właśnie udostępniona dla chętnych. Wśród zmian znajdziemy nowe opcje prywatności i interfejs dla składanych urządzeń.

Android Q ma być lepiej przystosowany do „nietypowych” ekranów – składanych lub na tyle dużych, aby wygodnie wyświetlać kilka aplikacji naraz. System operacyjny ma zapamiętywać, z jakiej aplikacji i w jakiej orientacji przestrzennej korzystaliśmy na danym ekranie i automatycznie przenosić ją do innej konfiguracji. Ponadto użytkownik dostanie możliwość jednoczesnego korzystania z różnych programów na różnych częściach wyświetlacza – poprzednie wersje Androida miały wsparcie dla dzielonego ekranu, ale tylko jedna aplikacja naraz była w pełni aktywna.

Wiele zmian dotyczy opcji prywatności. Użytkownicy otrzymają lepszą kontrolę nad tym, jakie dane udostępniają aplikacjom i narzędzie do ograniczania opcji lokalizacyjnych w apkach. Gdy program zostanie wyłączony lub przeniesiony do procesów tła, dostęp do danych lokalizacyjnych zostanie automatycznie odebrany. Dodatkowe opcje będą dotyczyły procesów tła – użytkownik otrzyma możliwość zdefiniowania, jakie działania w tle są dozwolone, a jakie powinny być blokowane.

Ponadto Android Q otrzyma kilka zmian w interfejsie, w tym szybsze menu współdzielenia plików, skróty do menu ustawień w aplikacjach i ulepszoną obsługę czarno-białych aparatów fotograficznych. Na więcej szczegółów dotyczących najnowszej wersji systemu operacyjnego będziemy musieli poczekać do kolejnej wersji, ale osoby, które chcą go wypróbować, już teraz mogą przystąpić do testów beta. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dowolnego telefonu Google Pixel.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne