Połącz się z nami

Newsy

Pierwsza beta Androida Q już dostępna

Na razie tylko dla użytkowników smartfonów Google Pixel.

Opublikowane

dnia

Następca Androida 9.0 Pie nie jest jeszcze gotowy do zaprezentowania wszystkim użytkownikom, ale jego wersja beta została właśnie udostępniona dla chętnych. Wśród zmian znajdziemy nowe opcje prywatności i interfejs dla składanych urządzeń.

Android Q ma być lepiej przystosowany do „nietypowych” ekranów – składanych lub na tyle dużych, aby wygodnie wyświetlać kilka aplikacji naraz. System operacyjny ma zapamiętywać, z jakiej aplikacji i w jakiej orientacji przestrzennej korzystaliśmy na danym ekranie i automatycznie przenosić ją do innej konfiguracji. Ponadto użytkownik dostanie możliwość jednoczesnego korzystania z różnych programów na różnych częściach wyświetlacza – poprzednie wersje Androida miały wsparcie dla dzielonego ekranu, ale tylko jedna aplikacja naraz była w pełni aktywna.

Wiele zmian dotyczy opcji prywatności. Użytkownicy otrzymają lepszą kontrolę nad tym, jakie dane udostępniają aplikacjom i narzędzie do ograniczania opcji lokalizacyjnych w apkach. Gdy program zostanie wyłączony lub przeniesiony do procesów tła, dostęp do danych lokalizacyjnych zostanie automatycznie odebrany. Dodatkowe opcje będą dotyczyły procesów tła – użytkownik otrzyma możliwość zdefiniowania, jakie działania w tle są dozwolone, a jakie powinny być blokowane.

Ponadto Android Q otrzyma kilka zmian w interfejsie, w tym szybsze menu współdzielenia plików, skróty do menu ustawień w aplikacjach i ulepszoną obsługę czarno-białych aparatów fotograficznych. Na więcej szczegółów dotyczących najnowszej wersji systemu operacyjnego będziemy musieli poczekać do kolejnej wersji, ale osoby, które chcą go wypróbować, już teraz mogą przystąpić do testów beta. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dowolnego telefonu Google Pixel.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne