Połącz się z nami

Newsy

Pierwsza beta Androida Q już dostępna

Na razie tylko dla użytkowników smartfonów Google Pixel.

Opublikowane

dnia

Następca Androida 9.0 Pie nie jest jeszcze gotowy do zaprezentowania wszystkim użytkownikom, ale jego wersja beta została właśnie udostępniona dla chętnych. Wśród zmian znajdziemy nowe opcje prywatności i interfejs dla składanych urządzeń.

Android Q ma być lepiej przystosowany do „nietypowych” ekranów – składanych lub na tyle dużych, aby wygodnie wyświetlać kilka aplikacji naraz. System operacyjny ma zapamiętywać, z jakiej aplikacji i w jakiej orientacji przestrzennej korzystaliśmy na danym ekranie i automatycznie przenosić ją do innej konfiguracji. Ponadto użytkownik dostanie możliwość jednoczesnego korzystania z różnych programów na różnych częściach wyświetlacza – poprzednie wersje Androida miały wsparcie dla dzielonego ekranu, ale tylko jedna aplikacja naraz była w pełni aktywna.

Wiele zmian dotyczy opcji prywatności. Użytkownicy otrzymają lepszą kontrolę nad tym, jakie dane udostępniają aplikacjom i narzędzie do ograniczania opcji lokalizacyjnych w apkach. Gdy program zostanie wyłączony lub przeniesiony do procesów tła, dostęp do danych lokalizacyjnych zostanie automatycznie odebrany. Dodatkowe opcje będą dotyczyły procesów tła – użytkownik otrzyma możliwość zdefiniowania, jakie działania w tle są dozwolone, a jakie powinny być blokowane.

Ponadto Android Q otrzyma kilka zmian w interfejsie, w tym szybsze menu współdzielenia plików, skróty do menu ustawień w aplikacjach i ulepszoną obsługę czarno-białych aparatów fotograficznych. Na więcej szczegółów dotyczących najnowszej wersji systemu operacyjnego będziemy musieli poczekać do kolejnej wersji, ale osoby, które chcą go wypróbować, już teraz mogą przystąpić do testów beta. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dowolnego telefonu Google Pixel.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne