Połącz się z nami

Internet Maker

Photoshop: scena rodem z Mass Effect 3

Opublikowane

dnia

W poniższym tutorialu przedstawię w jaki sposób wykonać taką oto grafikę, zainspirowaną grą Mass Effect. Tym razem niektóre z kroków mogą wydać się trudne, jednak czemu nie macie spróbować?

Większość pracy opierać się będzie na tworzeniu efektu uderzającego o Ziemię meteorytu, dlatego też posłużymy się różnorodnymi narzędziami Photoshopa, od wykorzystania tych prostych po zaawansowane ustawienia warstw.

Potrzebne nam będą następujące elementy:

Krok 1

Tworzymy nowy dokument o wymiarach 1200x720px z czarnym tłem. Otwieramy plik z planetą w Photoshopie i przenosimy wszystkie warstwy do naszego pliku z tłem, oczywiście odpowiednio wszystko dopasowując. Wskazówką może być poniższy zrzut:

Rozwiń grupę warstw ?Cloud? i znajdź tam warstwę ?cloudshadow?. Zmniejsz krycie tejże warstwy do 30%.

Używając miękkiej Gumki (Eraser Tool) wymaż brzegi planety (warstwa ?render?), tak żeby trochę bardziej stapiała się z tłem.

Na koniec tego kroku użyj filtra Chmury (Clouds) lub ściągniętych na początku pędzli. Przy ich pomocy stwórz ciekawy efekt przy brzegach planety.

Wskazówka: Dobrze jest wykonywać takie operacje na duplikatach warstwy w przypadku filtrów lub na nowoutworzonych pustych warstwach.

Krok 2

Tworzymy teraz 4 nowe warstwy dopasowania: Czarno-białą (Black & White), Balans kolorów (Colour Balance), Poziomy (Levels) oraz Krzywe (Curves). Umiejscawiamy je na samej górze.

  

Po drobnych modyfikacjach z maskami warstw dopasowania paleta warstw powinna wyglądać następująco:

A tak powinien wyglądać nasz obszar roboczy:

Krok 3

Teraz spróbujemy stworzyć meteor. Stwórz nową warstwę i namaluj na niej kropkę okrągłym Pędzlem (Brush Tool) o 30% twardości. Użyty kolor to pomarańczowy (#fe6644).

Zniekształć ten element używając polecenia Edycja > Przekształć > Zniekształć (Edit > Transform Disort) podobnie jak na rysunku poniżej:

Ponownie przekształć ten element:

Zduplikuj warstwę i dodaj do niej następujące ustawienia Barwy/Nasycenia (Hue/Saturation) dostępne z menu Obraz > Dopasowanie > Barwa/Nasycenie (Image > Adjustments > Hue/Saturation):

Dzięki temu warstwa ta otrzyma jaśniejszą barwę niż oryginał. Po raz kolejny lekko ją zniekształć, tak żeby ciemniejsza z warstw tworzyła lekka poświatę dla jaśniejszej.

Zduplikuj tę warstwę i użyj następujących ustawień Barwy/Nasycenia:

Tak zmodyfikowana warstwa będzie praktycznie biała. Po raz kolejny użyj narzędzia Zniekształcania, tak, aby nasza smuga światła stała się cienka i długa. Ja pozwoliłam sobie lekko namieszać z nasyceniem barw. Dla uwidocznienia całego efektu warto jest połączyć wszystkie te 3 warstwy ze światłem i zduplikować je kilka razy. Oto efekt osiągnięty do tej pory:

Krok 4

Teraz zaczniemy fabrykować efekt uderzenia meteoru o Ziemię. Ja użyłam miękkiego białego Pędzla i stworzyłam nim plamy białego światła przy głównym meteorze.

Wskazówka: Dla lepszego efektu można zduplikować warstwę z głównym meteorem i nieco ją zmniejszając umieszczać w innych partiach obrazka.

Krok 5

Teraz czas na płomienie. Zdecydowałam się na teksturę, gdyż jest to jeden z prostszych sposobów dojścia do naszego efektu. Wycinamy z tekstury z ogniem fragment płomieni:

Następnie wklejamy go do naszego dokumentu. Wywołujemy polecenie Popraw Krawędź (Refine Edge) poprzez kombinację klawiszy Ctrl + Alt + R. Poniżej przedstawiam ustawienia:

Przy użyciu narzędzi Przekształcania (Zniekształcania, Skalowania) umieszczamy nasz element w okolicach zetknięcia się meteorytu z planetą. Zmień Tryb mieszania warstwy na Ostre Światło (Hard Light) z 70% kryciem.

Zduplikuj kilkakrotnie warstwę z płomieniami i próbuj zmieniając Tryb mieszania i Przekształceniami zbudować efekt wybuchu.

Krok 6

Już prawie skończyliśmy. Teraz po raz kolejny użyjemy tekstury z ogniem, jednak postaramy się stworzyć efekt okruchów skał wokół wybuchu. Zaznaczmy na pliku z teksturą mniejsze pola jak poniżej:

Na podobnej zasadzie co poprzednio rozmieszczamy te elementy na naszym obrazku. Jeśli trzeba możemy zduplikować tę warstwę kilka razy.

Na sam koniec zostawiłam sobie drobne modyfikacje kolorystyczne (Kolor selektywny i Balans kolorów), uprzednio scalając wszystkie warstwy:

 

A oto ostateczny efekt naszej pracy:

 

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne