Połącz się z nami

Newsy

Amazon wyśle satelity internetowe na orbitę Ziemi

Szybki internet dla milionów użytkowników.

Opublikowane

dnia

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy zwiększa się także zapotrzebowanie na szybkie połączenia internetowe. 5G jest jednym ze sposobów na jego dostarczenie, ale coraz więcej firm zastanawia się nad innym rozwiązaniem – satelitami dostarczającymi szerokopasmowy internet.

Jedną z takich inicjatyw jest zaproponowany przez Amazon Project Kuiper, który ma polegać na umieszczeniu 3 236 satelitów w niskiej orbicie okołoziemskiej. Mają one zapewniać szybkie, nieobciążone opóźnieniami połączenie szerokopasmowe milionom użytkowników na całym świecie. Z ich usług skorzystają przede wszystkim społeczności zamieszkujące trudno dostępne miejsca, w których nie powstała jeszcze dedykowana infrastruktura komunikacyjna.

Aby uzyskać jednolite pokrycie zasięgiem, Amazon planuje umieścić 784 satelity na wysokości 590 km, 1 296 na 610 km i 1 156 na 630 km. Ma to zapewnić stałe połączenie internetowe dla obszarów leżących na szerokościach geograficznych pomiędzy 56°N a 56°S, które zamieszkuje około 95% ludzkiej populacji.

Minie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się czegoś więcej o Project Kuiper – na razie przedstawiciele Amazonu nie chcą się wypowiadać na temat dokładnej charakterystyki satelitów i samego połączenia. Wiadomo jedynie, że szybkością i latencją ma ono przypominać internet światłowodowy. Wśród firm, które planują stworzenie orbitalnej sieci internetowej, znajdują się także SpaceX, OneWeb i Facebook.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne