Połącz się z nami

Newsy

Amazon wyśle satelity internetowe na orbitę Ziemi

Szybki internet dla milionów użytkowników.

Opublikowane

dnia

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy zwiększa się także zapotrzebowanie na szybkie połączenia internetowe. 5G jest jednym ze sposobów na jego dostarczenie, ale coraz więcej firm zastanawia się nad innym rozwiązaniem – satelitami dostarczającymi szerokopasmowy internet.

Jedną z takich inicjatyw jest zaproponowany przez Amazon Project Kuiper, który ma polegać na umieszczeniu 3 236 satelitów w niskiej orbicie okołoziemskiej. Mają one zapewniać szybkie, nieobciążone opóźnieniami połączenie szerokopasmowe milionom użytkowników na całym świecie. Z ich usług skorzystają przede wszystkim społeczności zamieszkujące trudno dostępne miejsca, w których nie powstała jeszcze dedykowana infrastruktura komunikacyjna.

Aby uzyskać jednolite pokrycie zasięgiem, Amazon planuje umieścić 784 satelity na wysokości 590 km, 1 296 na 610 km i 1 156 na 630 km. Ma to zapewnić stałe połączenie internetowe dla obszarów leżących na szerokościach geograficznych pomiędzy 56°N a 56°S, które zamieszkuje około 95% ludzkiej populacji.

Minie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się czegoś więcej o Project Kuiper – na razie przedstawiciele Amazonu nie chcą się wypowiadać na temat dokładnej charakterystyki satelitów i samego połączenia. Wiadomo jedynie, że szybkością i latencją ma ono przypominać internet światłowodowy. Wśród firm, które planują stworzenie orbitalnej sieci internetowej, znajdują się także SpaceX, OneWeb i Facebook.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne