Połącz się z nami

Newsy

Amazon wyśle satelity internetowe na orbitę Ziemi

Szybki internet dla milionów użytkowników.

Opublikowane

dnia

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy zwiększa się także zapotrzebowanie na szybkie połączenia internetowe. 5G jest jednym ze sposobów na jego dostarczenie, ale coraz więcej firm zastanawia się nad innym rozwiązaniem – satelitami dostarczającymi szerokopasmowy internet.

Jedną z takich inicjatyw jest zaproponowany przez Amazon Project Kuiper, który ma polegać na umieszczeniu 3 236 satelitów w niskiej orbicie okołoziemskiej. Mają one zapewniać szybkie, nieobciążone opóźnieniami połączenie szerokopasmowe milionom użytkowników na całym świecie. Z ich usług skorzystają przede wszystkim społeczności zamieszkujące trudno dostępne miejsca, w których nie powstała jeszcze dedykowana infrastruktura komunikacyjna.

Aby uzyskać jednolite pokrycie zasięgiem, Amazon planuje umieścić 784 satelity na wysokości 590 km, 1 296 na 610 km i 1 156 na 630 km. Ma to zapewnić stałe połączenie internetowe dla obszarów leżących na szerokościach geograficznych pomiędzy 56°N a 56°S, które zamieszkuje około 95% ludzkiej populacji.

Minie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się czegoś więcej o Project Kuiper – na razie przedstawiciele Amazonu nie chcą się wypowiadać na temat dokładnej charakterystyki satelitów i samego połączenia. Wiadomo jedynie, że szybkością i latencją ma ono przypominać internet światłowodowy. Wśród firm, które planują stworzenie orbitalnej sieci internetowej, znajdują się także SpaceX, OneWeb i Facebook.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne