Połącz się z nami

Technologie

Oppo oficjalnie prezentuje aparat pod wyświetlaczem

Bez ramek i wcięcia oraz dodatkowych mechanizmów.

Opublikowane

dnia

Aparat fotograficzny umieszczony pod wyświetlaczem wydaje się logicznym następcą czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. Oppo właśnie zaprezentowało demo technologii, która pozwoli na odejście od klasycznego designu smartfonów.

Obiektyw Oppo jest schowany pod specjalnie dopasowanym, przezroczystym materiałem o zmienionej strukturze pikseli. Pozwala on na docieranie światła do matrycy, ale pod innymi względami przypomina resztę powierzchni ekranu – reaguje na dotyk, a podczas korzystania z telefonu jest niewidoczny (no, prawie – pod niektórymi kątami można dostrzec inną strukturę ekranu).

Umieszczenie aparatu za szkłem nie pozostaje bez wpływu na jakość zdjęć, więc aby zapobiec jej nadmiernej utracie producent wyposażył kamerkę w dedykowaną sztuczną inteligencję. Ma ona wyeliminować problemy związane z odbijaniem się światła od zakrywającego obiektyw ekranu – Oppo twierdzi, że uzyskane zdjęcia będą przypominać te wykonane klasycznymi aparatami.

Producent planuje przenieść technologię z prototypu do komercyjnie dostępnych produktów „w najbliższej przyszłości”. Być może towarzyszyć jej będzie Oppo MeshTalk, czyli nowo ogłoszona aplikacja pozwalająca na połączenie się z każdym obsługującym ją telefonem bez konieczności korzystania z Wi-Fi, Bluetooth lub sieci komórkowej. Technologia ma działać w zasięgu do 3 km i pozwalać na wykonywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie wiadomości głosowych i tekstowych. Ma ona być szczególnie przydatna w miejscach, gdzie występują problemy z zasięgiem. Więcej informacji na temat MeshTalk poznamy w przyszłości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne