Połącz się z nami

Newsy

Dwa antywirusy na jednym komputerze?

Witam,
mam program antywirusowy avast 4.6 i chcę sobie zainstalować skaner antywirusowy innego producenta. Wszystko byłoby ok, ale w trakcie ściągania pliku avast pokazuje ostrzeżenie, że znalazł wirusa i każe przerwać instalowanie. Co mam w tym przypadku zrobić i jaki może być tego powód?

TomaszA skąd pochodzi instaler tego dodatkowego skanera? Być może pobiera Pan zainfekowany plik i stąd ostrzeżenie avasta.

Poza tym co to za pomysł, żeby instalować na jednym komputerze dwa programy antywirusowe (obojętne czy ma to być skaner, czy monitor)? Z pewnością będą się \”gryzły\”, ponieważ jeden i drugi będzie twierdził, że coś dobiera się do jego własnych plików. Wynika to z tego, że każdy program antywirusowy chroni przede wszystkim pamięć, najważniejsze pliki systemowe i pewne sektory na dysku (np. bootsektor).

Jeśli na komputerze jest już zainstalowany jakiś antywirus, to nie pozwoli on na \”przejęcie we władanie\” tych zasobów, które sam chroni. Dlatego jakakolwiek próba podejmowana przez drugi antywirus zapewne zakończy się wyświetleniem komunikatu ostrzegawczego. Lepiej więc trzymać się zasady, że nie instaluje się dwóch programów antywirusowych na jednym komputerze. (JB)

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!