Internauci polubili „Lubię to” Facebooka. Microsoft też chce mieć system w telewizorze. Apple próbuje odzyskać prototyp iPhone’a. Niespodzianka: Palm został sprzedany.
Internet zalała fala podniesionych do góry kciuków. To skutek wprowadzenia przez Facebooka standardu Open Graph. Oprócz nic nieznaczących głosów czytelników na pojedynczych stronach i kolejnych komunikatach w samym Facebooku, powstały jednak serwisy rekomendujące nowe artykuły na podstawie gustów znajomych (np. polskie http://lubie.to).
Co ciekawe, wystartowały już kilka dni po wprowadzeniu Open Graph! Ciekawe tylko ilu użytkowników Facebooka klikających „Like” na stronach niezwiązanych z Facebookiem zdaje sobie sprawę, że znajomi mogą śledzić artykuły, które im się spodobały?
Źródło: http://lubie.to
Palm sprzedany!
Mimo złej kondycji Palma, o której {link_wew 6728}pisaliśmy tydzień temu{/link_wew}, znalazł się chętny do kupna firmy. Mało tego, zapłacił 1,2 miliarda dolarów – o 20% więcej niż warta była firma.
Nabywcą okazało się HP, które chce ponownie zaatakować rynek smartfonów.
„Firmy, które będą w stanie zaspokoić rosnące potrzeby klientów, mogą liczyć na coraz większy udział w rynku [smartfonów]. I taki jest nasz cel” – uważa Todd Bradley, wiceprezes HP. Firmy, które odrzuciły propozycję kupna widocznie nie podzielają tego entuzjazmu.
Źródło: http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2010/100428xa.html
Telewizor z Windowsem 7
Wojna Microsoftu z produktami Google zaczyna toczyć się na najbardziej zaskakujących frontach jakie można sobie wyobrazić. Ledwo co poinformowaliśmy o {link_wew 6698}telewizorze z systemem Android{/link_wew} wyprodukowanym przez „Ludzi Lawy”, a już Microsoft ogłosił, że stworzy jego odpowiednik.
Windows 7 w wersji Embedded ma zagościć w telewizorach i innym sprzęcie RTV. Niestety nie podano jakie to „inne urządzenia RTV” planuje opanować Microsoft. Może radiobudziki?
Źródło: http://www.microsoft.com/windowsembedded/en-us/default.mspx
Znalezione niekradzione?
Pracownik Apple, Gray Powell, świętuje swoje urodziny w jednym z barów. Podczas imprezy gubi pilnie strzeżony prototyp iPhone’a 4. Znajduje go 21-letni J. Hogan. Dzwoni do Apple z informacją o telefonie, ale zostaje zignorowany. Sprzedaje więc prototyp redakcji serwisu Gizmodo. Hogan zgarnia 5 tysięcy dolarów, a Gizmodo chwali się telefonem. Prawnik Apple wysyła redakcji nakaz oddania IPhone’a, potwierdzając jednocześnie, że nie jest to falsyfikat.
Jednocześnie firma zgłasza kradzież urządzenia (jaką kradzież?). Dom redaktora Jasona Chena zostaje przeszukany przez policję – w nakazie mowa o paserstwie. Tymczasem Apple prowadzi własne śledztwo i puka do drzwi znalazcy… chcąc przeszukać jego dom. Hogan ignoruje Apple i nie wpuszcza ich do siebie). I tak od dwóch tygodni…
Źródło: http://gizmodo.pl/gadgets/3333/saga_o_iphonie_4.html
Cytat tygodnia
„Naszym celem było pokazanie, jak dużym zagrożeniem jest personalizacja witryn internetowych” – powiedział Claude Castelluccia z Instytutu Narodowego na rzecz Badań nad Informatyką i Automatyzacją po odtworzeniu historii wyszukiwań na bazie sugestii wyszukiwarki. Chyba nie widział jeszcze Open Graph…
Źródło: http://webhosting.pl/Eksperci.odtworzyli.historie.wyszukiwan.na.bazie.sugestii.z.wyszukiwarki