Połącz się z nami

Newsy

Volkswagen ze wsparciem dla Siri

Wirtualna asystentka otworzy, ogrzeje i odpali samochód.

Opublikowane

dnia

Nie tylko Amazon planuje wprowadzić swoją asystentkę do naszych aut – pragnie tego również Apple. Posiadacze samochodów Volkswagen w Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z usług Siri w ramach aplikacji Car-Net. Pomoże im ona zdalnie wykonać szereg podstawowych czynności.

Samochodowa wersja Siri wykorzystuje wprowadzoną w iOS 12 funkcję Shortcuts – możliwość tworzenia własnych skrótów obsługiwanych poleceniami głosowymi. W aplikacji Volkswagen Car-Net są one na szczęście już predefiniowane, więc użytkownik nie musi martwić się o ich ustawienie. Portfolio umiejętności wirtualnej asystentki jest imponujące: za jej pomocą otworzymy samochód, ustawimy żądaną temperaturę wnętrza, odmrozimy szyby, sprawdzimy poziom paliwa i wyłączymy alarm. Posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli do tego zdalnie ustawić cykl ładowania akumulatorów. Siri przyda się również w przestrzeni publicznej – za jej pomocą można zlokalizować auto na przykład na parkingu.

Integracja Siri z Car-Net dostępna jest na razie tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale prawdopodobnie będzie ona stopniowo wprowadzana także w innych krajach. Należy zauważyć, że funkcja ta nie jest darmowa – Volkswagen Car-Net to usługa subskrypcyjna – i dostępna jedynie dla posiadaczy samochodów z kompatybilnymi systemami multimedialnymi. Co ciekawe, auta Volkswagena zostały niedawno wyposażone również w obsługę konkurencyjnej wirtualnej asystentki, Alexy od Amazonu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne