Połącz się z nami

Newsy

Volkswagen ze wsparciem dla Siri

Wirtualna asystentka otworzy, ogrzeje i odpali samochód.

Nie tylko Amazon planuje wprowadzić swoją asystentkę do naszych aut – pragnie tego również Apple. Posiadacze samochodów Volkswagen w Stanach Zjednoczonych mogą korzystać z usług Siri w ramach aplikacji Car-Net. Pomoże im ona zdalnie wykonać szereg podstawowych czynności.

Samochodowa wersja Siri wykorzystuje wprowadzoną w iOS 12 funkcję Shortcuts – możliwość tworzenia własnych skrótów obsługiwanych poleceniami głosowymi. W aplikacji Volkswagen Car-Net są one na szczęście już predefiniowane, więc użytkownik nie musi martwić się o ich ustawienie. Portfolio umiejętności wirtualnej asystentki jest imponujące: za jej pomocą otworzymy samochód, ustawimy żądaną temperaturę wnętrza, odmrozimy szyby, sprawdzimy poziom paliwa i wyłączymy alarm. Posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli do tego zdalnie ustawić cykl ładowania akumulatorów. Siri przyda się również w przestrzeni publicznej – za jej pomocą można zlokalizować auto na przykład na parkingu.

Integracja Siri z Car-Net dostępna jest na razie tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale prawdopodobnie będzie ona stopniowo wprowadzana także w innych krajach. Należy zauważyć, że funkcja ta nie jest darmowa – Volkswagen Car-Net to usługa subskrypcyjna – i dostępna jedynie dla posiadaczy samochodów z kompatybilnymi systemami multimedialnymi. Co ciekawe, auta Volkswagena zostały niedawno wyposażone również w obsługę konkurencyjnej wirtualnej asystentki, Alexy od Amazonu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Opel Astra GS Line

Moto

Google Stadia trafi na iOS

Newsy

TEST: Apple Watch 6

Testy

Apple rezygnuje z części prowizji w App Store

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!