Połącz się z nami

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Zamiast tego skupi się na rozwoju Oculusa Quest.

Jeszcze dwa lata temu Facebook przekonywał, że przyszłość VR leży w niedrogich, komercyjnych goglach. Cóż, widać nie aż tak tanich, jak Oculus Go – firma właśnie zdecydowała, że kończy produkcję i wsparcie dla swojego najtańszego headsetu.

W oświadczeniu opublikowanym na blogu Oculusa możemy przeczytać, że Facebook zdecydował się na zrezygnowanie z produkcji Oculusa Go. Sprzedaż niewielkiego headsetu zostanie zakończona w tym roku; w oficjalnym sklepie internetowym jego status został zmieniony na „wyprzedany”, acz najprawdopodobniej sprzęt będzie nieco dłużej dostępny u niezależnych dystrybutorów. Osoby, które zapragną go kupić, będą musiały jednak pogodzić się z faktem, że nowe aplikacje na Go przestaną trafiać do sklepu Oculus Store w grudniu tego roku, a wsparcie techniczne zostanie ostatecznie zakończone w 2022 roku.

Miejsce Oculusa Go w ofercie zajmie droższy, zaawansowany Oculus Quest – dzięki śledzeniu ruchów użytkownika na sześciu płaszczyznach zapewnia on bardziej realistyczną rozgrywkę od Go, który śledzi jedynie położenie głowy. Dotychczas był on kompatybilny z dość wąskim wyborem aplikacji, ale Facebook zapowiada, że już wkrótce Quest otworzy się na nowe gry i programy. W 2021 roku każdy deweloper będzie mógł udostępnić swoje dzieło na platformie Oculus Store, o ile oczywiście spełni ono wewnętrzne standardy jakości i bezpieczeństwa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

RECENZJA: Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Gaming

Niebezpieczne SMS-y podszywające się pod operatorów

Newsy

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!