Połącz się z nami

Technologie

Nvidia RTX Studio – seria laptopów dla profesjonalistów

Urządzenia zoptymalizowane do pracy z zaawansowanymi edytorami grafiki i wideo.

Opublikowane

dnia

Tworzenie grafiki komputerowej wymaga sporych zasobów sprzętowych – jeśli nie dysponujemy high-endową kartą graficzną, renderowanie dużych plików w 3D potrafi zająć kilka godzin. Właśnie dlatego profesjonaliści przeważnie pracują na urządzeniach stacjonarnych, a nie laptopach. Nvidia chce to zmienić.

RTX Studio to zbiorcza nazwa 17 modeli laptopów od różnych producentów: Acera, Asusa, Della, Gigabyte, HP, MSI i Razera. Łączyć je będzie zastosowanie kart graficznych z serii Quadro RTX oraz GeForce RTX. Wykonane w technologii Turing podzespoły zostaną przy tym zoptymalizowane do pracy z popularnym oprogramowaniem graficznym. Specjalne sterowniki i nakładki dostarczą m. in. Adobe, Autodesk, Unity, Epic (właściciel Unreal Engine) czy Avid. Pozwolą one na szybsze i sprawniejsze tworzenie oraz edytowanie projektów.

Według Nvidii najwyższe konfiguracje komputerów z serii RTX Studio będą zdolne rywalizować z komputerami stacjonarnymi oraz konkurentami od Apple – w testach renderowania 3D i obróbki wideo laptop RTX Studio z kartą RTX 2080 Max-Q i procesorem Intel Core i7 okazał się siedem razy szybszy od najwyższej dostępnej konfiguracji MacBooka Pro z Core i9 i GPU od AMD. Pierwsze komputery mają pojawić się na rynku w czerwcu. Ceny tych profesjonalnych urządzeń zaczynały się będą od 1 600 USD (ok. 6 130 PLN), ale za wyższe konfiguracje na pewno przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne