Połącz się z nami

Technologie

Nvidia RTX Studio – seria laptopów dla profesjonalistów

Urządzenia zoptymalizowane do pracy z zaawansowanymi edytorami grafiki i wideo.

Opublikowane

dnia

Tworzenie grafiki komputerowej wymaga sporych zasobów sprzętowych – jeśli nie dysponujemy high-endową kartą graficzną, renderowanie dużych plików w 3D potrafi zająć kilka godzin. Właśnie dlatego profesjonaliści przeważnie pracują na urządzeniach stacjonarnych, a nie laptopach. Nvidia chce to zmienić.

RTX Studio to zbiorcza nazwa 17 modeli laptopów od różnych producentów: Acera, Asusa, Della, Gigabyte, HP, MSI i Razera. Łączyć je będzie zastosowanie kart graficznych z serii Quadro RTX oraz GeForce RTX. Wykonane w technologii Turing podzespoły zostaną przy tym zoptymalizowane do pracy z popularnym oprogramowaniem graficznym. Specjalne sterowniki i nakładki dostarczą m. in. Adobe, Autodesk, Unity, Epic (właściciel Unreal Engine) czy Avid. Pozwolą one na szybsze i sprawniejsze tworzenie oraz edytowanie projektów.

Według Nvidii najwyższe konfiguracje komputerów z serii RTX Studio będą zdolne rywalizować z komputerami stacjonarnymi oraz konkurentami od Apple – w testach renderowania 3D i obróbki wideo laptop RTX Studio z kartą RTX 2080 Max-Q i procesorem Intel Core i7 okazał się siedem razy szybszy od najwyższej dostępnej konfiguracji MacBooka Pro z Core i9 i GPU od AMD. Pierwsze komputery mają pojawić się na rynku w czerwcu. Ceny tych profesjonalnych urządzeń zaczynały się będą od 1 600 USD (ok. 6 130 PLN), ale za wyższe konfiguracje na pewno przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA znajduje pierwszą „superziemię”, która może mieć powierzchniowe oceany

Panuje na niej odpowiednia temperatura do powstania organicznego życia.

Opublikowane

dnia

Woda w większości odkrytych ciał niebieskich ma postać pary wodnej lub lodu, ale do tej pory Ziemia pozostawała jedyną planetą, na której powierzchni znajdowały się powierzchniowe oceany. Być może teraz do tego grona dołączy planeta K2-18b, na powierzchni której wykryto ślady pary wodnej, a być może także wody w stanie ciekłym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prezentuje kolejne nowości

Nowa generacja Apple Watch, ulepszony iPad i nowe usługi.

Opublikowane

dnia

Premierze nowych iPhone’ów towarzyszyły inne ciekawe premiery. W tym roku najwięcej uwagi poświęcono piątej już odsłonie smartwatcha od Apple oraz nowemu obliczu podstawowego iPada. Poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących usług streamingowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max oficjalnie

Potrójna premiera od Apple w dwóch przedziałach cenowych.

Opublikowane

dnia

Tym razem Apple zerwało z zapoczątkowanym dwa lata temu zwyczajem nadawania swoim nowym smartfonom nazw z literą „X”, a zamiast tego zaprezentowało klasycznie brzmiące iPhone’y 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Podobnie jak rok temu, w nowej linii znajdzie się jeden tańszy sprzęt i flagowiec w dwóch rozmiarach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne