Połącz się z nami

Technologie

Nvidia RTX Studio – seria laptopów dla profesjonalistów

Urządzenia zoptymalizowane do pracy z zaawansowanymi edytorami grafiki i wideo.

Opublikowane

dnia

Tworzenie grafiki komputerowej wymaga sporych zasobów sprzętowych – jeśli nie dysponujemy high-endową kartą graficzną, renderowanie dużych plików w 3D potrafi zająć kilka godzin. Właśnie dlatego profesjonaliści przeważnie pracują na urządzeniach stacjonarnych, a nie laptopach. Nvidia chce to zmienić.

RTX Studio to zbiorcza nazwa 17 modeli laptopów od różnych producentów: Acera, Asusa, Della, Gigabyte, HP, MSI i Razera. Łączyć je będzie zastosowanie kart graficznych z serii Quadro RTX oraz GeForce RTX. Wykonane w technologii Turing podzespoły zostaną przy tym zoptymalizowane do pracy z popularnym oprogramowaniem graficznym. Specjalne sterowniki i nakładki dostarczą m. in. Adobe, Autodesk, Unity, Epic (właściciel Unreal Engine) czy Avid. Pozwolą one na szybsze i sprawniejsze tworzenie oraz edytowanie projektów.

Według Nvidii najwyższe konfiguracje komputerów z serii RTX Studio będą zdolne rywalizować z komputerami stacjonarnymi oraz konkurentami od Apple – w testach renderowania 3D i obróbki wideo laptop RTX Studio z kartą RTX 2080 Max-Q i procesorem Intel Core i7 okazał się siedem razy szybszy od najwyższej dostępnej konfiguracji MacBooka Pro z Core i9 i GPU od AMD. Pierwsze komputery mają pojawić się na rynku w czerwcu. Ceny tych profesjonalnych urządzeń zaczynały się będą od 1 600 USD (ok. 6 130 PLN), ale za wyższe konfiguracje na pewno przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne