Połącz się z nami

Technologie

Asus ZenBook Pro Duo z dwoma ekranami 4K

Jeden z nich pełni także rolę touchpada.

Opublikowane

dnia

Asus od pewnego czasu eksperymentuje z gładzikami do laptopów, wprowadzając co nich coraz więcej funkcji. Tym razem zaprezentował model ZenBook Pro Duo, który oprócz dedykowanego touchpada posiada także dodatkowy ekran 4K nad klawiaturą.

Laptop otrzymał 15-calową matrycę OLED w formacie obrazu 16:9 i mniejszy ekran IPS 32:9 umieszczony nad klawiaturą. Ten pierwszy działa klasycznie, ale drugi może być zastosowany do wielu różnych celów, na przykład do wyświetlania dodatkowych aplikacji. Ekran pomocniczy można podzielić na dwa mniejsze okienka 16:9 1080p, w których odtworzymy film lub umieścimy odtwarzacz muzyki. Służy on także jako przedłużenie głównego wyświetlacza, co jest wygodne na przykład podczas przeglądania długich dokumentów. Chociaż z poziomu dodatkowego ekranu można sterować niektórymi funkcjami laptopa, otrzymał on także dedykowany touchpad, który może pełnić funkcję klawiatury numerycznej.

W maksymalnej wersji ZenBook Pro Duo działa na procesorze Intel Core i9 i karcie graficznej Nvidia RTX 2060. Cena urządzenia pozostaje nieznana, a więcej szczegółów dotyczących jego specyfikacji poznamy bliżej premiery, która planowana jest na trzeci kwartał 2019 roku. Asus przygotowuje także jego niższą wersję, ZenBook Duo, z mniejszymi ekranami 1080p i słabszą kartą graficzną Nvidia MX250 oraz procesorem Core i7.

Warto również dodać, że znana z poprzedniego flagowego laptopa Asusa technologia ScreenPad doczekała się wersji 2.0. W tym roku ekran w gładziku trafi do większej ilości komputerów, w tym urządzeń z serii ZenBook S i Vivobook. Data premiery nowych urządzeń jest tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA znajduje pierwszą „superziemię”, która może mieć powierzchniowe oceany

Panuje na niej odpowiednia temperatura do powstania organicznego życia.

Opublikowane

dnia

Woda w większości odkrytych ciał niebieskich ma postać pary wodnej lub lodu, ale do tej pory Ziemia pozostawała jedyną planetą, na której powierzchni znajdowały się powierzchniowe oceany. Być może teraz do tego grona dołączy planeta K2-18b, na powierzchni której wykryto ślady pary wodnej, a być może także wody w stanie ciekłym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prezentuje kolejne nowości

Nowa generacja Apple Watch, ulepszony iPad i nowe usługi.

Opublikowane

dnia

Premierze nowych iPhone’ów towarzyszyły inne ciekawe premiery. W tym roku najwięcej uwagi poświęcono piątej już odsłonie smartwatcha od Apple oraz nowemu obliczu podstawowego iPada. Poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących usług streamingowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max oficjalnie

Potrójna premiera od Apple w dwóch przedziałach cenowych.

Opublikowane

dnia

Tym razem Apple zerwało z zapoczątkowanym dwa lata temu zwyczajem nadawania swoim nowym smartfonom nazw z literą „X”, a zamiast tego zaprezentowało klasycznie brzmiące iPhone’y 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Podobnie jak rok temu, w nowej linii znajdzie się jeden tańszy sprzęt i flagowiec w dwóch rozmiarach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne