Połącz się z nami

Newsy

Asus ZenBook Pro Duo z dwoma ekranami 4K

Jeden z nich pełni także rolę touchpada.

Opublikowane

dnia

Asus od pewnego czasu eksperymentuje z gładzikami do laptopów, wprowadzając co nich coraz więcej funkcji. Tym razem zaprezentował model ZenBook Pro Duo, który oprócz dedykowanego touchpada posiada także dodatkowy ekran 4K nad klawiaturą.

Laptop otrzymał 15-calową matrycę OLED w formacie obrazu 16:9 i mniejszy ekran IPS 32:9 umieszczony nad klawiaturą. Ten pierwszy działa klasycznie, ale drugi może być zastosowany do wielu różnych celów, na przykład do wyświetlania dodatkowych aplikacji. Ekran pomocniczy można podzielić na dwa mniejsze okienka 16:9 1080p, w których odtworzymy film lub umieścimy odtwarzacz muzyki. Służy on także jako przedłużenie głównego wyświetlacza, co jest wygodne na przykład podczas przeglądania długich dokumentów. Chociaż z poziomu dodatkowego ekranu można sterować niektórymi funkcjami laptopa, otrzymał on także dedykowany touchpad, który może pełnić funkcję klawiatury numerycznej.

W maksymalnej wersji ZenBook Pro Duo działa na procesorze Intel Core i9 i karcie graficznej Nvidia RTX 2060. Cena urządzenia pozostaje nieznana, a więcej szczegółów dotyczących jego specyfikacji poznamy bliżej premiery, która planowana jest na trzeci kwartał 2019 roku. Asus przygotowuje także jego niższą wersję, ZenBook Duo, z mniejszymi ekranami 1080p i słabszą kartą graficzną Nvidia MX250 oraz procesorem Core i7.

Warto również dodać, że znana z poprzedniego flagowego laptopa Asusa technologia ScreenPad doczekała się wersji 2.0. W tym roku ekran w gładziku trafi do większej ilości komputerów, w tym urządzeń z serii ZenBook S i Vivobook. Data premiery nowych urządzeń jest tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Atari buduje hotele dla graczy

Mają oferować wysoki standard i przeżycia w VR/AR.

Opublikowane

dnia

Już niedługo do listy najciekawszych miejsc dla graczy dołączy osiem punktów na mapie Stanów Zjednoczonych – luksusowe hotele Atari, łączące gamingową tradycję z najnowszymi technologiami.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Antywirus Avast sprzedawał dane użytkowników

Na tyle szczegółowe, że mogą być wykorzystane do śledzenia ruchów w internecie.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna, bardzo głośna komenda „baza wirusów została zaktualizowana” swego czasu pojawiała się na wielu komputerach. Antywirus Avast przeżywał szczyt popularności jakieś 10 lat temu, ale niektórzy użytkownicy korzystają z niego do dziś. Być może powinni oni wybrać inny produkt…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Motorola uczy, jak dbać o ekran Razr

Nie moczyć, nie zaklejać folią ochronną, nie przejmować się wybrzuszeniami.

Opublikowane

dnia

Jeszcze przed oficjalną premierą nostalgicznie składanego telefonu, Motorola postanowiła poinformować przyszłych użytkowników o tym, jak zapewnić smartfonowi długowieczność. Okazuje się, że to zadanie może być naprawdę skomplikowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Podzespoły ukryte w podstawie i możliwość zmiany nachylenia ekranu.

Opublikowane

dnia

Apple znane jest z tego, że lubi zabawę z designem – czasami z lepszymi rezultatami, czasami z gorszymi (ach, ten Mac Pro o wyglądzie tarki kuchennej). Tym razem wśród patentów złożonych przez producenta znalazł się iMac stworzony na bazie pojedynczej, zakrzywionej tafli szkła.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne