Połącz się z nami

Technologie

Asus ZenBook Pro Duo z dwoma ekranami 4K

Jeden z nich pełni także rolę touchpada.

Opublikowane

dnia

Asus od pewnego czasu eksperymentuje z gładzikami do laptopów, wprowadzając co nich coraz więcej funkcji. Tym razem zaprezentował model ZenBook Pro Duo, który oprócz dedykowanego touchpada posiada także dodatkowy ekran 4K nad klawiaturą.

Laptop otrzymał 15-calową matrycę OLED w formacie obrazu 16:9 i mniejszy ekran IPS 32:9 umieszczony nad klawiaturą. Ten pierwszy działa klasycznie, ale drugi może być zastosowany do wielu różnych celów, na przykład do wyświetlania dodatkowych aplikacji. Ekran pomocniczy można podzielić na dwa mniejsze okienka 16:9 1080p, w których odtworzymy film lub umieścimy odtwarzacz muzyki. Służy on także jako przedłużenie głównego wyświetlacza, co jest wygodne na przykład podczas przeglądania długich dokumentów. Chociaż z poziomu dodatkowego ekranu można sterować niektórymi funkcjami laptopa, otrzymał on także dedykowany touchpad, który może pełnić funkcję klawiatury numerycznej.

W maksymalnej wersji ZenBook Pro Duo działa na procesorze Intel Core i9 i karcie graficznej Nvidia RTX 2060. Cena urządzenia pozostaje nieznana, a więcej szczegółów dotyczących jego specyfikacji poznamy bliżej premiery, która planowana jest na trzeci kwartał 2019 roku. Asus przygotowuje także jego niższą wersję, ZenBook Duo, z mniejszymi ekranami 1080p i słabszą kartą graficzną Nvidia MX250 oraz procesorem Core i7.

Warto również dodać, że znana z poprzedniego flagowego laptopa Asusa technologia ScreenPad doczekała się wersji 2.0. W tym roku ekran w gładziku trafi do większej ilości komputerów, w tym urządzeń z serii ZenBook S i Vivobook. Data premiery nowych urządzeń jest tajemnicą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne